Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

SARIMAKIŞ ASRIN YÜRÜYÜŞÜNDE ERCİYES’TE BULUŞTUK…

Bu haber 06 Ocak 2019 - 14:53 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.
SARIMAKIŞ ASRIN YÜRÜYÜŞÜNDE ERCİYES’TE BULUŞTUK…

Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç, Gençlik ve Spor Bakanlığının bir çalışması olarak Kayseri Valiliğince organize edilen ve Melikgazi Belediyesi’nde katkı sağladığı proje kapsamında SARIKAMIŞ isimli yürüyüşünün gerçekleştirildiğini söyledi.

Asrın Yürüyüşünde Erciyes’te Buluşuyoruz’ etkinliğine Sarıkamış şehitlerini anmak için 7′den 70′e her yaştan binlerce kişi ile anma törenlerine katıldığını ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarıkamış yürüyüşünün tarihimizde önemli bir olay olduğunu vatan, millet ve bayrak sevgisinin bu Anadolu insanı için ne kadar önemli olduğunun göstergesi olduğunu kaydetti.

Bundan yüz dört yıl önce Sarıkamış Yürüyüşüne katılanların aziz hatıralarının her zaman yüreklerde yaşayacağını vurgulayan Başkan Büyükkılıç açıklamada bulundu:

Anadolu insanı her zaman tarihi yaşamamış bizzat tarihi kendisi yazmıştır. Tıpkı bundan 104 yıl önceki 90 bin Sarıkamış Şehitlerimiz gibi bu topraklar için kendilerini nasıl feda ettikleri en iyi örneklerdendir. Anadolu İnsanı için vatan-millet-bayrak ve ezan ayrı bir önem arz eder. Bunun için bir canın önemi yoktur. Bugün bu topraklarda birlik ve beraberlik içinde yaşıyorsak bu vatan için göğsünü siper ederek canını feda etmiş şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Bu neden ile Sarıkamış şehitlerimizi anmak, gelecek kuşaklara örnek davranışlarını aktarmak adına çeşitli etkinlikler ile gündem de tutmamız gerekmektedir. Sarıkamış şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.(Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA