MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

MİDİ VOLEYBOLCULAR TÜRKİYE FİNALLERİNDE

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

ŞEHİR HASTANESİ’NE TAŞINMA İŞLEMİ 29 MAYIS’TA TAMAMLANACAK

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN CABBAR HASTA VE YAŞLI ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

BAŞKAN ÇELİK’İN ÖNEM VERDİĞİ YOL

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYLARI VATANDAŞLA KUCAKLAŞMAYA DEVAM EDİYOR

SARIOĞLAN BELEDİYESİ İLE MELİKGAZİ BELEDİYESİ KARDEŞ ŞEHİR
SARIOĞLAN BELEDİYESİ  İLE MELİKGAZİ BELEDİYESİ KARDEŞ ŞEHİR

Kardeş Belediyecilik ile sınırlar kaldırılarak, Anadolu’nun ortak değerleri ile kültürel işbirliği sağlandığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, bu vesile ile ortak değerlerde birleşerek vatan bütünlüğü ile aynı duygu ve düşünceyi paylaşan halklar arasında barış sağlanmış olunduğunu söyledi. Türkiye Belediyeler Birliğinin çalışma programına ilk kez 2006 yılında giren kardeş şehir ilişkilerinin kurulması ve desteklenmesi konusunun, […]

Kardeş Belediyecilik ile sınırlar kaldırılarak, Anadolu’nun ortak değerleri ile kültürel işbirliği sağlandığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, bu vesile ile ortak değerlerde birleşerek vatan bütünlüğü ile aynı duygu ve düşünceyi paylaşan halklar arasında barış sağlanmış olunduğunu söyledi.
Türkiye Belediyeler Birliğinin çalışma programına ilk kez 2006 yılında giren kardeş şehir ilişkilerinin kurulması ve desteklenmesi konusunun, sonraki yıllarda giderek daha fazla ağırlık verilen bir alan olduğunu bildiren Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Kardeş şehir, coğrafi olarak uzak yerleşim alanlarının, kültürel ve ticari alışveriş amacıyla oluşturdukları birlikteliktir. Bu birliktelik, sosyo-ekonomik gelişimi yükseltmek amacıyla proje ve programlar yürüten iki veya daha fazla şehrin ortak uygulamasıdır. Melikgazi ile Kayseri Sarıoğlan Belediyesi almış oldukları kararı ile Kardeş Şehir olmuşlardır. Her iki belediye yöneticileri sık sık bir araya gelerek proje değişim programı uygulayacaklardır. Yani gönül kardeşliği bu karar ile resmi ve hukuki bir statüye kavuşturulmuştur” dedi.
Melikgazi Belediyesi olarak Malatya Yeşilyurt, Bursa İnegöl, Şırnak Cizre ve İzmir Kirazlı ile kardeş şehir olunduklarını hatırlatan Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, kardeş şehir talebinin Sarıoğlan Belediyesinden geldiğini ve Melikgazi Belediyesinin uygulamış olduğu hizmet ve yatırımların bu kardeşlik talebinde etkili olduğunu kaydetti.
Kardeş şehir Sarıoğlan Belediyesi ile kültürel ve sosyal işbirliği, Ortak Anadolu Değerlerlerin paylaşılması ile etkinliler gibi birçok çalışmayı yerine getireceklerini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarıoğlan ve Melikgazi belediyelerin kardeş şehir olmasının her iki şehir halkı için hayırlı olması temennisinde bulunduğunu sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz