Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

SAYIN VALİM…

Bu haber 19 Kasım 2018 - 12:08 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.
SAYIN VALİM…

Kayserili konukseverliği ve saygısı ile önce size “Hoş geldiniz” diyorum…

Umuyor ve diliyorum ki Kayserimizi beğenir ve siz Kayseri ve Kayseriliden hoşnut olurken, ileride vereceğiniz hizmetler ile de Kayserili sizden hoşnut kalır ve gelecekte hayırla anar…

Gazeteci yaftasını toplayıp, gelecekle ilgili düşüncelerinizi anlatmak ve gazetecileri de “Seçilmiş siyasetçilerimizle, sivil toplum örgütlerimizle, vatandaşlarımızla, çalışma arkadaşlarımızla ve basın mensuplarıyla sürekli istişare halinde olacağız” diyerek değer verip onurlandırmışsınız ki teşekkür ederim.

Elbette “Seçilmiş siyasetçiler” olarak tüm partilerin siyasetçilerini anlattığınız düşünüyorum.

Ayrıca Sayın Valim, “…Kayserimize, Kayserili hemşerilerime hizmet edeceğimden dolayı büyük bir şeref duyduğumu belirtmek istiyorum” dedikten sonra eklemiş “Bu göreve bizleri layık gören cumhurbaşkanımıza, içişleri bakanımıza şükranlarımı arz ediyorum” demişsiniz…

Sayın Valim, burada sanırım bir dil sürçmesi olmuş bana göre…

Elbette sizin değerlendirmenizi yorumlamak haddimiz değil ama siz ne Cumhurbaşkanı ne de İçişleri Bakanını valisisiniz.

Sayın Valim, siz “Devletin” ve “Milletin” valisisiniz ve millete hizmet ile görevlisiniz. Devlet ve millet, kendilerine hizmet ettiğiniz için aslında, gelecekte size şükran duyacaklar ve dediğim gibi hayırlarla anacaklar…

Saniyen Sayın Valim…

Dediğiniz gibi “Kayseri şehrimiz geçmişten günümüze kadar çok güzel, çok başarılı işlere imza atmış bir şehir”dir ve bugüne kadar öyle devletten bir beklentisi çok olmamış, kendi göbek bağını daima kesmeyi başarabilmiş sanayi ve ticaret şehridir,

Her ne kadar “Zeki” olduğumuz söylense de, zekâmız, ticaret konusunda, tarihin içinde gelen deneyimlerin verdiği bir yetenektir. Sizin katkınız ve hizmetiniz, yol açmak, yol göstermek ve sabırlı olmak olacaktır diye düşünüyorum.

Sayın Valim…

İfade ettiniz ki “Sizlerin önerisini dikkate alacağız. Elbette ki bu çalışmaları yaparken sonunda nihai karar verdiğimiz zaman da bu kararlarımız elbette ki bazılarını memnun edecek, bazılarını etmeyecek. Ama hepimiz yapılan işlemlere, verilen kararlara saygılı olmak zorundayız. Elbette ki eleştirilerimiz olacak. Ama eleştirilerimiz sınırını aşarak başka bir olaya götürürsek olayı, bu Kayserimize zarar verir. O nedenle eleştirilerimizin yapıcı olmasında fayda var diye düşünüyorum.”

Teşekkür ederiz…

Ortak akıl ile olacak her konuda, elbette ki verilecek kararlara herkes uymalı, uyum sağlamalıdır. Aynı fikirde olunmasa da, ekip çalışması bunu gerektirir.

Ama bir şey var Sayın Valim…

Karar verildikten sonra, uyumla alınan kararın başarıya ulaşmasına katkı vermekle, o yönde çalışmakla birlikte, neden karşı olduğumuzu ve artıları ile eksilerini ortaya koymak, gazetecinin görevidir. Bunda her hangi bir kısıtlamaya gidilemez düşüncesindeyim. Acaba yanlış mı düşünüyorum?

Dediğiniz gibi; ““Bunları yaparken basın mensuplarının bizlere çok ciddi katkı vermesini bekliyoruz. Bizim gidemediğimiz yerlerde elimiz, gözümüz olmanızı sizlerden istiyoruz. Eğer bunları yaparsak zannediyorum ki hep beraber Kayserimize, hem hemşerilerimize güzel hizmetlere vesile oluruz.”

 

Bu ifade ile birlikte; “Şunu ifade etmek isterim ki özellikle bu mücadelede kişileri, kurumları algı yönetimiyle itibarsızlaştırmak, onları çalışamaz hale getirmek isteyen hainler olabilir. Ama şunu net söylüyorum, bunlara fırsat vermeyeceğiz. Bizler, bu algı yöntemiyle ülkemizin, geleceğimiz için kişi ve kurumları sonuna kadar bu saldırılardan koruyacağız ki bu mücadeleyi başarılı bir şekilde yürütelim. Algı yapmak isteyenler şunu çok iyi bilsin ki bunlara asla müsaade etmeyeceğiz” demişsiniz…

Sayın Valim…

Bu kısmını zihnimde, beyin yapım içinde kaptıramadım, bağışlayın…

Şimdi biz gazeteciler, ortak akıl ile de alınmış bir karar olsa, o konuda sessiz mi kalmamız gerekiyor?

Varsayın ki eksi-artı olarak olayı yorumladık, “Hain” ve “Algı operasyonu yapan” mı olacağız?

Sayın Valim…

Zaten ayakta durmakta zorlanan, kâğıt bulamayan, bulsa bile maliyetine katlanmakta zorluk çeken, acın yatıp gücün kalkan “Anadolu Basını” ve mensuplarını siz çalışamaz hale getiriyorsunuz gibime geliyor.

Yanılıyorsam, lütfen bağışlayın…

Sizi, öncelikle “Devletin valisi” olarak kabul ediyor, memleketimize ve gelecekte görev yapacağınız her yerde başarılı olmanızı diliyoruz.

Evet, memleketimden uzaktayım, ama her gün cereğinen Kayseri’ye laf uzatıyorum. Ben duramam ki Sayın Valim!…

Tekrar bağışlamanız dileği ile…

Gerçekten bütün samimiyetim ile size “Hoş geldiniz” diyorum.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA