VATANDAŞI 1 MİLYON TL DOLANDIRAN ŞAHISLAR ÖZEL EKİPLER TARAFINDAN YAKALANDI

VATANDAŞI 1 MİLYON TL DOLANDIRAN ŞAHISLAR ÖZEL EKİPLER TARAFINDAN YAKALANDI

AGÜ SPOR, BOTAŞ DEPLASMANINDA KAZANDI:54-56

AGÜ SPOR, BOTAŞ DEPLASMANINDA KAZANDI:54-56

ANADOLU BAĞCILAR SPOR-KAYSERİ ERCİYESSPOR:3-0

ANADOLU BAĞCILAR SPOR-KAYSERİ ERCİYESSPOR:3-0

KEMAL TEKDEN: “GENÇLİK BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

KEMAL TEKDEN: “GENÇLİK BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

PTT’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KAMPANYA

PTT’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KAMPANYA

SEÇME VE SEÇİLME HAKNININ VERİLİŞİNİN 80. YILDÖNÜMÜNDE KADINLAR KENETLENDİ

Kayseri’li kadınlar kenetlendi.

Türk Kadınlar birliği Kayseri Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği, Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 80’inci yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.
Türk Kadınlar birliği Kayseri Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği, Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 80’inci yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının bir açıklama yapan Cumhuriyet Kadınları Derneği Kocasinan Şube Başkanı Zeliha Sevgi Parkan, “Bugün büyük önder Atatürk’ün Türk kadınına Kurtuluş Savaşı’nda verdiği mücadele sonrasında insan olma, vatandaş olma, birey olma olan seçme ve seçilme hakkının verilişinin 80’inci yıldönümünü kutluyoruz” dedi. Parkan ayrıca, “5 Aralık kadının insan sayıldığı, birey sayıldığı oy kullanma hakkının verilişi, Avrupa ülkelerinin pek çoğundan daha önce Türk kadınına layık görülmüştür. Bugün maalesef kadınlarımız yanlış düşüncelere kapılarak elde ettikleri haklarından vazgeçmek konumuna doğru itiliyor” ifadelerini kullandı.           AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 80’inci yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.  AK Parti Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Sibel Canatan, “Dünyada pek çok ülkeden önce Türkiye’de aziz Atatürk’ün önderliğinde bu hak 5 Aralık 1934 tarihinde Türk kadınına verilmiştir. Bugün özgürlükler ülkesi, medeniyetler ülkesi olarak bildiğimiz İsviçre’de bile 1971 yılında bu hak kadınlara tanınmışken Türkiye’de bu çok daha önce olmuştur” dedi.
Canatan ayrıca, “Bugün kadınlarımızın siyasette söz sahibi olabilmeleri Atatürk’ün 5 Aralık 1934’de bu hakları Türk kadınına sunması ile gerçekleşmiştir. Yine iktidarımız döneminde de bu atılan temeller filizlendirilip, yeşillenmiştir” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Kayseri’li kadınlar kenetlendi. Türk Kadınlar birliği Kayseri Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği, Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 80’inci yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Türk Kadınlar birliği Kayseri Şubesi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği, Kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişinin 80’inci yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının bir […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz