Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
SEHER KURKUT

SEN ÖZGÜRSÜN

Bu haber 07 Temmuz 2019 - 14:39 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.
SEN ÖZGÜRSÜN

İnanç mı özgürlüğü ???!
Yapmayın ama…
Bu insan müsveddelerinin sürekli kardeşlerimize yaptığı saldırı sadece inanç özgürlüğüne aykırılık olarak değerlendirilmemeli diye düşünüyorum. Bu çok daha fazlası. Tesettür bir tercihtir, İslami bir tercih. İnananlar olarak farz diyoruz. Tesettürü tercih etmek ya da etmemek herkesin şahsi kararıdır. Aynı şekilde tesettürsüzlüğü de. Kimse tesettürü tercih etmeyen birine saldırmazken SIRF BU YÜZDEN, tesettürlü olanlara karşı saldırıların son zamanlarda artmış olması asla sadece inanç özgürlüğüne aykırılık olarak değerlendirilmez. Siz hiç sırf tesettürlü değil diye sözlü ya da fiziksel olarak  saldırıya uğrayan gördünüz mü????Genellikle “Eeeeşiitliiikkk, Özgürlüüükkk” diye çığlık çığlığa bağıran, kendini sokaklara atan ve hatta kendini bu uğurda rezil rüsva eden bir takım kesimlerin bu tarz saldırıları daha çok yaptığı apaçık ortadadır. Eşitlik bu değil baylar, bayanlar. Bu özgürlük hiç değildir. En azından onlardaki özgürlük ve eşitlik kavramı ile olması gereken şükürler olsun ki aynı şeyler değildir.
Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşadığını söyleyip özgürce düşüncesini söyleyebileceğini haykıranlar da görüyoruz. Sen önünden geçen bayana çarşaflı olmayı tercih etti diye şuursuzca “Kara Fatma” diyeceksin sonra özgürlüğün fazla gelmiş gibi çığlık çığlığa yaptığının haklılığını savunacaksın.
SEN ÖZGÜRSÜN ZATEN KARDEŞİM !
Başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadığın kadar özgürsün.
Bu ne yaman çelişkidir! İki konuşma hakkı olan insanın birini daima susturup  konuşmasını bırakın  nefes almasına dahi müsaade etmemek gibi bir şey bu ki çok daha masumunu söylüyorum. Her şeyin tadına baktınız dilinizle uzatmadığınız bir şey kalmadı. Dinimize bari bunu yapmayın. DİN dil uzatılmayacak kadar kutsaldır. Bu kadar kolay ve ulu orta dini İslam olan bir ülkede çığlık çığlığa dinini yaşayana dil uzatılıyorsa durup düşünmeli bir ortadaki yanlış nedir diye. Daha bu duruma verilen tepkileri abartı bulanlardan bahsetmiyorum bile oldukça can sıkıcı.
Siyah incilere uzanan hadsiz diller ve eller dışındaki yanlışlıklar sadece o yanlışı yapanları ilgilendirsin. Derdimiz de bu değil. Bu ne siyaset, sağ sol işi ne de Atatürk…  Bu savunmak dinin hükümleri inkar edenlerin hadsizliği karşısında susanları ve elinden geldiğince bu hükümleri yaşamaya çalışanları hiçbir haklı sebep yokken müşkül duruma düşürmeye çalışmalarının saçmalığını. Bildirmek haddi.
İmam-ı Şafii’nin bir sözüne dek geldim geçenler de yazıyordu ki:
Ayağındaki ayakkabının kayış bağı kadar değeri olmayan insanların, kendilerine sövdüğü nice alim vardır.

Özgürlük diye bağırarak en çok da dini hedef alan bu tarz bütün saldırıları, provokasyonları ve eşitlik arayışını daima kınadım ve kınayacağım. Amaç bu değil çünkü, sade ve sadece değil İslam düşmanlığı.
Ne denir ki daha… Akıbetimiz hayrolsun.
Selametle.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER