Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

SEPSİS GÜNÜ NEDENİYLE 60 BİSİKLETLİ PEDAL ÇEVİRDİ 

Bu haber 17 Eylül 2018 - 11:33 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.
SEPSİS GÜNÜ NEDENİYLE 60 BİSİKLETLİ PEDAL ÇEVİRDİ 

Sepsis Günü nedeniyle vatandaşların dikkatini çekebilmek için bisiklet turu etkinliği düzenlendi.
Sepsis Günü nedeniyle düzenlenen etkinliğe katılan 60 bisikletçi, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Erciyes Üniversitesi’ne kadar pedal çevirdi.

Etkinlikle ilgili olarak bilgi veren Prof. Dr. Aliye Esmaoğlu Çoruh, “Sepsis’e farkındalık oluşturmak için Türk Yoğun Bakım Derneği ve Kayseri Bisikletliler Derneği birlikteliğinde bir organizasyon düzenledik. Sepsis bilindiği gibi çok ciddi bir hastalık ancak tam olarak bilinmiyor. Sepsis vücudun enfeksiyonlara karşı anormal ve kontrolsüz yanıtıdır. Dünyada yaklaşık 35 milyon kişi bundan etkileniyor. Ölüm oranı çok yüksek ve yaklaşık 8 milyon kişi ölüyor. O nedenle çok önemli bir hastalık. Hastane ölümlerinin nedenleri arasında ilk sırada sepsis geliyor. Bu etkinliği düzenlememizin amacı halka sepsisi anlatmaktı. Bu nedenle bisikletli arkadaşlarımız bir şehir turu attı” diye konuştu.
Kayseri Bisikletliler Derneği Başkanı Mehmet Lüzumlar ise, “Yoğun Bakım Derneği ile birlikte Sepsis Farkındalık Etkinliğine destek verdik. Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayarak Erciyes Üniversitesi’ne kadar olan güzergahta arkadaşlarımız pedal çevirdiler. Bu etkinliğimize yaklaşık 60 bisiklet sever arkadaşımız katıldı” ifadesinde bulundu. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA