Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
FARUK ERGAN

SESSİZ DÜŞÜNMEK….!

Bu haber 08 Şubat 2019 - 11:02 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.
SESSİZ DÜŞÜNMEK….!

Bazen o kadar dolar ki içiniz, terk etmek istersiniz her şeyi. Çevrenizi, insanları, sevdiklerinizi, işinizi ve Dünyada ne varsa her şeyden uzaklaşmak istersiniz.

Öyle bir duruma gelirsiniz ki, ne nefrettir hissettiğiniz şey, ne bir hüzün, ne de acı. Bütün duyguların karışımından oluşan bir hiçlik gibi, sanki hiçbir şey hissetmezsiniz ama her şeyi aynı anda hissedersiniz. Tutamazsınız boşalır gözleriniz, yağmur gibi yağar, sadece yanaklarınız değil, üzerinizde ne varsa ıslanır. Ağızınızdan dökülmeyen kelimeler, gözlerinizden damla damla yaş olur akar gider, etrafınızda kim varsa sizi anlasınlar istersiniz ama ne mümkün? Konuşmamaya karar vermişsiniz, sessiz düşünmek yüreğinizi işgal etmiş, hiçbir güç sizi konuşturamıyor. Konuşmaktan yorulduğunuzu, konuştuğunuz zaman kimseye bir şey anlatamadığınızı, en sevdiklerinizin bile sizi anlamamakta ısrar ettiklerini ve bir başka kesimin de konuşmanızdan rahatsız olduklarını biliyorsunuz. Korku Dünyasının etrafınızı sardığını anladınız. Bir süre sonra yeniden düşünmeye başlarsınız, acırsınız kendinize, sadece düşünürsünüz ve damla damla birikir içinize, tekrar boşalır gözyaşlarınız ve tekrar ıslanır yanaklarınız. Ta ki, bir sonraki dolma devri gelene kadar. Herkesin bir derdi var, herkesin bir sıkıntısı var, kimse inkar edemez ama garip olan herkesin sıkıntısı kendine göre en büyüğü.

İnsanlık için gelecek korkusu yaşadığın bu Dünyada, Ülkeme ve topluma nasıl daha faydalı olabilirim diye kafa yorduğun bu hayatta, gençlerin daha kaliteli eğitim almaları, aykırı ve sorgulayıcı olabilmeleri için neler yapılmalı diye düşünürken. Ekonomide, siyasette ve sosyal hayatta ne kadar naif ve saygılı olunabilir diye hayal kurarken, nasıl sorumsuz olunur, nasıl okunun doğrusuna yaşanır, nasıl hakaret edilir, nasıl yaşayana, yaşamayana iftira atılır? Anlamak mümkün değil. Bazen bir şeyler düşünmek isteriniz, hayaller kurarsınız. Gelecekle ilgili düşünmeyi, düşündünüz mü hiç? Düşünmek hakkında düşünmeyi, sessiz düşünmeyi, bakarak düşünmeyi, insan gibi düşünmeyi, senden başkalarının da kızının olduğunu, senden başkalarının da mahremiyet ve özelinin olduğunu, gerçekten de düşündün mü? Boş konuşmaktansa, adam gibi düşüneyim, sessizce düşüneyim demeyi hiç denedin mi? Hakaret ve nefret dili seni esir almış, senden adam olmaz birader, sana hiçbir zaman güvenilmez, sen sessizce düşünen dürüstlerle anlaşamazsın, konuşmayanlara bile çamur atıyorsan, AR damarın çatlamıştır.

Demem o ki, zekan varsa sadece düşün, sessiz düşün, konuşmadan düşün.

“Gülerken tüm Dünya seninle güler, fakat ağalarken yalnız ağalarsın.” Rahmi Turan.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA