Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

SEYYİD BURHANEDDİN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YENİLENDİ 

Bu haber 23 Eylül 2018 - 15:34 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.
SEYYİD BURHANEDDİN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ YENİLENDİ 

1979 yılında Endüstri Pratik Sanat Okulu olarak açılan okulumuz,1980-81 yılında Endüstri Meslek Lisesi olarak eğitim-öğretime devam etmiştir. Endüstri Meslek Lisesi olarak tek bölümle hizmete başlayan okulumuz 93 yılından itibaren Seyyid Burhaneddin Anadolu Teknik, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi olarak isim değiştirmiştir.

Geride bıraktığım 30 yıllık meslek hayatıma 2015 senesinden itibaren SBMTAL müdürü olarak devam etmekteyim. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce sabır, heyecan ve gayret gerektiren bir meslektir. Göreve başladığım günden bugüne SBMTAL için ben ve ekip arkadaşlarım büyük bir özveriyle hareket ederek yolumuza devam etmekteyiz.Yaptığımız çalışmalar,etkinlikler ve yenilikler neticesinde okulumuz Kayseri’deki meslek liseleri içerisinde en seçkin okullardan biri olmuştur.Lisemiz idarecisi,öğretmeni ve öğrencisiyle büyük bir ailedir.Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımız ve tüm gayretimiz kıymetli öğrencilerimizin daha iyi şartlarda eğitim ve öğretime huzur içinde devam etmeleri içindir.

Öğrenci ve öğretmen odaklı yapmış olduğumuz yenilikler okulumuzun çehresini değiştirmekle kalmamış, hepimiz için daha iyi bir okul olma yolunda ilerleme sağlamıştır.

Okulumuz için yapmış olduğumuz bu yenilikler öncelikle MEB, ardından Melikgazi Belediyesi, Sar Profil, Kilim Mobilya ve diğer hayırseverlerin yardımlarıyla olmuştur.

Fatih Projesi kapsamında okulumuzda bulunan yazı tahtalarımız akıllı tahtalarla değiştirilmiştir. Böylece öğrencilerimiz görsel ve işitsel olarak çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim-öğretimlerine devam etmektedir. Spor yapmayı seven öğrencilere sahibiz ve öğrencilerimizi bu alanda desteklemek adına Kayseri spor salonumuzda da birtakım yenilemeler yaptık. Ayrıca Melikgazi Belediyesinin yardımlarıyla okulumuza yeni bir halı saha yaptırdık.

Okulumuzu her açıdan en iyi noktaya taşıyabilmek adına yardımseverlerin destekleriyle tüm sınıflarımızı yeniledik ve eğitim-öğretim yılına sınıflarımızı hazır hale getirdik. Öğrencilerimizin sağlığına verdiğimiz değer doğrultusunda önceden çok hijyenik şartlara sahip olmayan okul kantinimizi, okul bahçesi içerisinde yeni bir kantin yaptırarak hizmete sunduk. Ayrıca öğrenci lavabolarımızı yeniden yaptırarak onlara temiz bir ortam hazırladık.Yapılan bu çalışmalar neticesinde okulumuz Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır.Sar Profil’in katkılarıyla kütüphanemizi de yenileme fırsatı bulduk.

Değerli öğretmenlerimizin de çalışma ortamlarını unutmayarak öğretmenler odasında da değişikliklere gittik. Tüm dolaplarımızı ve masamızı yeniledik.

Okulumuzun fiziki ortamıyla ilgili yaptığımız düzenleme ve yenileme çalışmalarının yanı sıra sosyal olarak da okulumuzun gelişimini desteklemek açısından “1 Saat Öğretmenim Olur musun? ‘’ projesi dahilinde okulumuzda İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerini ,İl Sağlık Müdürünü,fakülteden öğretim görevlilerini ve diğer meslek gruplarından okulumuzun eski öğrencilerini konuk olarak ağırladık.Bunun yanı sıra pilav günü düzenleyerek okulumuz mezunları ve öğrencilerini bir araya getirip bir kaynaşma ortamı sağladık.

Tüm bu hizmetleri yaparken bizden desteğini esirgemeyen, emeği geçen herkese çok teşekkürlerimizi sunuyor, azim ve gayretle her geçen gün ileriye adımlar atarak  yolumuza devam ediyoruz. (Haber Merkezi)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER