15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

ŞİFA AYETLERİ
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 25 Şubat 2016 - 14:11:47

ŞİFA AYETLERİ

Büyük âlim ve Fadıl İmamı Ebul Elasim Elgüşeyri (Allah ondan razı olsun) bir gün biricik yavrusu amansız bir hastalığa yakalanır. Bu hal imama oldukça zor gelir ve nerede ise sabrı taşar. Ancak bir gün Hz. Rasulü rüyasında görür, bunu fırsat bilerek durumu Hz. Rasule şikâyette bulunur. Rüyasında Allah Rasulü, İmam Elguşeyri’ye çocuğunun hastalığından dolayı teselli ederek şöyle buyurur. Allah’ın şifa ayetleri yanında sen nerdesin, neden düşünürsün diye beni ikaz etmesi ile kendimi toparladım ve düşündüm. Bu arada Hz. Rasul kuranı Kerim’de altı tane şifa ayetlerini bana bildirerek şöyle sıraladı;

1-Şu mealdeki ayet: “ONLARLA SAVAŞINKİ ALLAH SİZİN ELLERİNİZLE ONLARA AZAP ETSİN. ONLARI REZİL ETSİN, SİZİ ONLARA ÜSTÜN KILSIN, BUNUNLA MÜMİMLARİN GÖĞÜSLERİNİ FERAHLATSIN) Tevbe140 ayetini okudu.

2-Şu mealdeki ayet: “GÖĞÜSLERİNDE OLAN SIKINTILARA BİR ŞİFA, İNANANLARA BİR YOL GÖSTERİCİYE ONUNLA RAHMET GELMİŞTİR” Yunus 57.

3-Şu mealdeki ayet: “ONUN KARINLARINDAN RENKLERİ ÇEŞİTLİ İÇECEK ÇIKARDIK Kİ ONDA İNSANLARA ŞİFA VARDIR” Nahıl 69. ayetini okudu.

4-Şu mealdeki ayet: “BİZ KURANDAN İNANANLAR İÇİN ŞİFA VE RAHMET OLAN ŞEYLER İNDİRİYORUZ” İsra 82. ayetini okudu.

5-Şu mealdeki ayet: “HASTALANDIĞIM ZAMAN BANA ŞİFA VEREN ODUR” Şura 80 ayetini okudu.

6-Şu mealdeki ayet: “DEKI O KURAN ONLAR İÇİN DOĞRU YOLU GÖSTERİR BİR KILAVUZDUR VE GÖĞÜSLERİDEKİ HASTALIKLARINA BİR ŞIFADIR” Fussilet 44.

Bundan sonra şifa ayetlerini okuyup tetkik eden imam Elguşeyri, anladı ki asil şifa K.Kerim2de diyerek ferahladı ayetleri yavrusunun şifa bulması niyeti ile okudu ve sonunda yavrusu gerçek şifaya kavuştu. Bundan anlaşıldığına göre Allah kitabı Kuran bir şifa eczanesidir.

ÜÇ HUSUS ÜÇ HUSUSLADIR

Günlerden birinde Allah’ın salih kullarından ve (Peygamber olup, olmadığı şüphe olanlardan biri olan) Hz. Hızır (A.S. Vesellem) ile Hz. Musa (S.A.Vesellem) efendilerimiz karşılaştıklarında aralarında şu güzel konuşma cereyan eder.

1-Hz. Hızır, Hz. Musa’ya, “Ey Allah’la konuşan beni gemiyi delip içindekilerinin batmasından dolayı korkarak, beni kınadığına teaccüb ediyorum. Zira seni ise annen öldürmesinden korktuğu için sen henüz küçükken denize atmasından dolayı, Allah’ın emniyeti (KONTUROLÜ) altında olduğunu unuttun mu?

2-Ey Allah’la konuşan: Benim çocuğu öldürdüğümden dolayı, beni kınadığına teaccüb ediyorum. Sen ise firavunun halkından birini öldürüpte, Allah’tan beni af eyle rabbim deyip, af dilediğini unuttun mu?

3-Ey Allah’la konuşan: Benim ücret almadan yıkılmaya yüz tutan duvarı tamir ettiğimden dolayı beni, kınadığına teaccüb ediyorum.  Sen ise Hz. Şuaybin kızlarının koyunlarını ücretsiz suladığını unuttun mu? Çünkü sen Hz. Şuaybin kızlarının koyunlarını sularken ücret talebinde bulunmadın işte benim yaptığımda, senin yaptığında hepsinde Yüce Rabbimizin gizli birer hikmetleri vardır.

 

PEYGAMBER ÜZERİNE GETİRELEN

SALAT-I SELAMIN ÜSTÜNLÜĞÜ

Allah dostlarından (Zeyit Oğlu Abdullah EL vahidi) Allah ondan razı olsun Bu zat söyle anlatıyor. Bir sene yanımda bir arkadaşla, kutsal belde olan Kabe’yi ziyaret için hacca gitmiştim, ancak yol boyu bir yerden, bir yere geçerken durmadan arkadaşımın Hz. Muhammed üzerine salatı selam getirdiğini işittim.

Kendimi tutamayıp arkadaşıma bu senin her yerde daima salâtı selam okuyuşundaki sır nedir diye sordum. Arkadaşım bana Ey Abdullahi Elvahidi: Bu salâtı selamda bir takım hikmetler vardır. Sonra ben arkadaşıma, Allah sana rahmet etsin, o sır ne ise bana bildirir misin? Nihayet söze başlayarak şöyle dedi.

Ey Abdullah Elvahidi: Ben gecen sene babamla aynı yolculukta idim. Yani hacca babamla giderken yolda babam öldü, ölmeden yani hayatta iken, yüzü beyazdı ruhunu teslim edince yüzünün şekli değişti, bu arada yol yorgunluğu ve babamın ölüm hadisesi oldukça beni üzdü, nihayet babamın naşının (cenazesinin)yanında uykuya dalmışım. Rüyamda gözlerin ondan daha güzel bir yüz görmediği, biri ile karşılaştım, bana o güzel yüz sahibi, Ey Abdullah benim kim olduğumu tanıdın mı?

Bende hayır diye cevap verince, ben Allah Rasulü Muhammed’im dedi. Uykundan uyandığım zaman, Babanın yüzündeki örtüyü kaldır, çünkü o babanın yüzündeki siyahlı kişi, Allah ile babanın arasındaki günahtan dolayıdır.

Ancak baban hayatta iken bana çok salâtı, selam okuduğundan, benin şefaatim onun yüzünü değiştirdi diye beni bir nevi sevince boğdu. Daha sonra ben uykudan uyandım, yüzündeki örtüyü, kaldırdığımda ne göreyim, sanki babamın yüzü ayın on dördü gibi parlak ve aydınlık içinde buldum dedi. İşte Hz. Peygamberin getirilen salâtı selam kişinin durumunu bir anda değişmesine vesile olur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz