MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

SİYASET CEPHESİ TOZ-DUMAN
  • MEVLÜT MÜRSELUZUN
    • MEVLÜT MÜRSEL UZUN
    • hakimiyet@kayserihakimiyet200.com
    • 26 Nisan 2018 - 14:31:51

Cumhurbaşkanı seçimi ile genel seçim için partiler arasında yaşanan ittifak çalışmaları iyi bir havada devam ederken Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 15 milletvekilinin CHP’den istifa ettirilip, palas pandıras İyi Parti’ye postalanmaları ortamı geriverdi. Bunun bir benzerini 1977 yılında Güneş Motel olayı olarak yaşamıştık. Belki hatırlarsınız Türkiye genel seçimlerinde Adalet Partisi’nden milletvekili seçilen 11 vekilin partilerinden istifa ederek CHP’ye destek verme olayı vardı. Şimdi de bunun bir başka şekli olarak Kılıçdaroğlu tarafından 15 milletvekili istifa ettirilerek İyi Parti’ye transfer edildiler. Vatandaşın ağzını bağlayamazsın, hiç de hoş olmayan bu milletvekili alış-verişine neler söylenmedi ki “Sahibinden kiralık vekil” “Aloo orası CHP’mi? 20 milletvekili de bize paketleyin” En çok tepki çekenlerden biride FETÖ’nün kara kutusu olan Emre Uslu’nun Meral Akşener’e gönderdiği mesajda “Meral hanım Cumhurbaşkanı olacak. Başka yolu yok” ifadesidir.
İki büyük seçimin arifesinde özellikle partilerin terör örgütlerine karşı duruşları da propaganda malzemesi yapılmaya başladı. Meral hanımda 15 Temmuz darbe girişiminden önce ki açıklamasında “Yurtta sulh cihanda sulh gelecek. 15’inde her şey değişecek” Bir başka açıklamasında da “HDP’nin barajı geçmesinde bizce bir sakınca yok.” diyerek PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’ye destek vermiş oldu.
Her şey neyse de kamuoyunda ençok tartışılan konu Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 15 milletvekilinin partiden istifa ettirilip İyi Parti’ye postalanmış olmalarıdır. Hani bizde gelin giden kızlar için söylenmiş bir deyim vardır “Hem ağlar, hem giderim” diye. İşte bu 15 milletvekili de istemeye istemeye istifa edip ağlayarak İyi Parti’nin yolunu tutmuşlar. Nitekim meclis genel kurul toplantısında İP’e geçen bu milletvekilleri parti sıralarında oturmak yerine CHP sıralarında oturmayı tercih ettiler. Bu milletvekilleri demekki bölünmüş başlarını CHP’de bırakırken gövdelerini İP’e taşımışlar. Kamuoyunda çok tartışmalara konu olmaya devam edecek olan bu transfer olayına bugüne kadar Türk siyasi tarihinde bir eşine rastlanmamıştır. Kapalı kapılar ardında kurgulanan böylesine ayıplı senaryonun hedefinde şüphesiz ki Cumhurbaşkanı Erdoğan bulunmaktadır. Siyasi geleneğimize zarar veren bu çirkin senaryoyu sınırlarımızın dışından kimin hazırladığını ve Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener’in eline kimlerin tutuşturduğunu kamuoyumuz çok iyi bilmektedir. AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanı yazarların ve çizerlerin bu olayın üstünü örtemeye kalkışmalarına bakmayın. Kim ne yazarsa yazsın, kim ne söylerse söylesin 24 Temmuz’da sandık ortaya geldiği zaman vefalı Büyük Türk Milleti kendisi hayrına kimin daha çok çalıştığını düşünüp oyunu ona göre kullanacaktır.
CHP’nin ittifak konusunda umut bağladığı muhalefet partilerinden biri de SP’dir. 1993 tarihinde Pir Sultan Abdal Kültür Etkinlikleri sırasında çıkan olaylarda Madımak Oteli’nin yakılmasında 35 aydın kişi hayatını kaybetmişti. Bu olay sırasında Sivas’ın Belediye Başkanı olan Temel Karamollaoğlu oysa CHP’liler tarafından katil olarak suçlanmıştı. Aradan geçen 25 yıl bunutturmuş olacak ki bugün CHP’liler Temel Karamollaoğlu ile can-ciğer olmuşlar yol arkadaşlığına hazırlanmaktalar.
Ülkemizde herkes seçimler konusunda ileri geri konuşurken ve tartışırken araya birde sınırlarımızın dışından parazit bir cızırtı giriverdi. ABD ve AB Konseyi illa de seçimleri tehir edin demeye başladılar. Türkiye’mizin huzur ve istikrarına düşman olan bu çevrelere muhakkak ki ilgili makamlarımız gereken cevabı vermektedir.
Ülkemizde yapılacak olan iki büyük seçim dolayısıyla ilgi çekici muhtemel olayları medya mensubu olarak izlerken ortaya çıkan gelişmeleri hiç ara vermeden siz okuyucularımızla paylaşmaya devam edeceğim…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz