Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
İBRAHİM PEKBAY

SÖYLESEM BİR TÜRLÜ, SÖYLEMESEM, DİLİM ŞİŞER…

Bu haber 02 Ocak 2019 - 14:53 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.
SÖYLESEM BİR TÜRLÜ, SÖYLEMESEM, DİLİM ŞİŞER…

İki olay var, MHP Genel Başkanı ve AKP’nin iktidarda kalabilmesi için ihtiyacı, koltuk değneği Devlet Bahçeli tarafından değerlendirilen…

Değerlendirmeyi irdeleyeceğiz elbette, çünkü her iki değerlendirme de akıllara ziyan ve artık MHP Genel Başkanı değil, tam bir AKP uydusu görüntüsü veriyor.

Bütçe görüşmeleri sırasında, CHP Gurup Başkan Vekili Özgür Özel ile Eski Genelkurmay Başkanı, şimdinin Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar arasındaki tartışmayı yorumlarken, “Bu olay Türkiye’yi çok üzmüştür. CHP’nin grup başkan vekili olan şahsiyet o çirkin üslubu aşağılayıcı tavırları ne CHP’ye ne de Türkiye’ye bir fayda sağlar. Bundan en büyük zararı da o şahıs görür” ifadelerini kullanıyor.

Hani bir söz vardır, yeri gelince söylenirse, cuk diye oturur; Dinime küfür eden, bari Müslüman olsa…”

Bir de şunu söylüyor.

“Bu söyleyeceğimi nasıl yorumlarsınız bilemiyorum ama 16 Ağustos 2015’te sayı Hulusi Akar Genelkurmay Başkanı olmuştur. MHP olarak 3 yılda bir görev değişikliği sebebiyle bir tebrik ziyaretine gider ve başarılar dileriz. Ancak 2 Ekim 2015’te Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar paşayı ziyaret etim orada diğer Genelkurmay Başkanlarında olmayan yapmadığım bir olayı gerçekleştirdim o da sayın Hulusi Akar Paşa’ya Kuran-ı Kerim Türk bayrağı ve altın kaplama bir silah hediye ettim. Bu niye Hulusi Akar’a verildi? Geleceği okuma demeyeceğim ama bu anlamlı hediyeyi verme ihtiyacı hissettim. Burada Kuran bayrak ve silah hediyenin unsurları o günden sonraki gelişmeleri dikkati alınca bunu verdiğime çok memnuniyet duyuyorum. Hulusi Akar paşa Kuran’a bayrağa ve silaha sahip çıkmıştır. Eğer kendisine yöneltilen baskıyı yerine getirseydi bugün burada olmazdık. O konuşmalar CHP’ye bir şey kazandırmaz. Ben kendisine teşekkür ediyorum.”

Birincisine ben şu şekilde karşı fikir söylüyorum…

Türkiye siyasetinde “Çirkin üslubu” başlatanın kim olduğuna bakmak gerekir önce. Ona baktığımızda da başlatanların arasında Devlet Bahçeli’yi de görüyoruz. Daha hafızalardan silinmedi Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’a söyledikleri.

Diğer yandan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın iktidara geldiği günden beri, kendine muhalefet edenlere karşı söylemleri de “Çirkin üslup” sınıfına girmiyor mu acaba?

İkinci konu da Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in Hal TV Kanalındaki Arena programındaki söylemleri ile ilgili…

Şöyle diyor; “Bu olay bizi çok üzdü. Halk Tv’nin programlarını ben de yakından takip ediyorum. Özellikle Sayın Arena programcısı Uğur Dündar Bey’in programını yakinen takip ediyorum. Burada eleştiri yapma hakkımız var diyorlar. Ben de bir eleştiri hakkımı kullanmak istiyorum. Uğur Dündar Bey, programcılıkta çok birikimli, tecrübeli, yılların televizyon programcısı olarak duayen hale gelmiş değerli bir medya mensubudur. Fakat Halk TV’nin halkla olan münasebetleri sırasında davet edilen konuşmacılar, oradaki espriler, aşağılayıcı tabirler, halktan aldıkları destekler, alkışlar bütün bunlara bakarsınız Halk Arenası’nı sulandırmıştır. Konuşma esasını kaybetmiştir. Kim halkı ne kadar güldürürse o kadar alkışlanır olmuştur. Bunu sadece davet edilen iki sanatçı için söylemiyorum. Alkışlarla kim nereye doğru sürükleniyor, alkışlar oy getirir mi bunu tartışmakta fayda var. Öte yandan oradaki konuşmalar çok hoş bir şey değildi.”

Bir de Metin Akpınar’ın ifadesinden yola çıkarak; “28 Nisan 1945 İtalyan faşist lider Mussolini sevgilisi ile birlikte ayaklarından asılmıştır. Bu resim korkunç bir resimdir. Sana zaten yazık olmuş Metin Akpınar. Şu tabloyu (Mussolini’nin ayaklarından asıldığı fotoğrafı gösterdi) 21’inci yüzyılda 2023 yılında 1945’i örnek göstererek eleştiri yapmak bu eleştiri değildir. Bu Metin Akpınar gibi toplumun genel kabul gören sevdiği bir sanatçının bu duruma düşmesi kötü bir örnektir. Hem kendisine hem demokrasiye yazık etmiştir. Böyle şey olmaz, olmamalı. Bizim toplumumuzda ayaktan asılma yoktur. Bu Türkiye’de hiçbir siyasetçinin hakkında düşünülmeyecek bir durumdur.”

Sözün devamında biraz ileri gitmiş; “Metin Akpınar beyin Halk TV’ye çıkıp beş dakikalık bir konuşma yapmasını istiyorum. ‘Ben yanlış bir örnek verdim bu örnek yanlıştır. Bu benim gafletimdir cehaletimdir demesi lazımdır. Milletimden özür diliyorum’ demesini istiyorum. Bu örneklerle Türkiye’yi bir yere vardıramazsınız.”

Kestirmeden AKP’nin uydusu MHP Genel Başkanına şunu ifade etmek istiyorum…

 

Birincisi, kafanız karışmış her halde ki, ifade edilen sözlerin anlamını kavramada yetersiz kalıyorsunuz. İkincisi; bugüne kadar kim kimden siyasi kanatta özür dilemiş ki Metin Akpınar veya Müjdat Gezen özür dilesin. Üçüncüsü, mert adamın ağzından söz bir kere çıkar, sonuna kadar da arkasında duru. Sizin gibi dün söylediklerini unutup bugün koltuk kaybetme korkusu ile yamalık olmaz.

Hadi işine…

XXX

Yeni yılda çok ilginç bir olaya şahit olduk.

  1. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Temel’in görev yeri ani bir karar ve kararname ile değiştirildi, pasif bir göreve getirildi.

İkinci değişiklik ise Tuğgeneral Mustafa Barut. O da pasif göreve getirildi…

İki görev değişikliğini derinlemesine sorgulamayacağım çünkü askeri kanatta bu gibi sonuçların içeriği ya hiç belli olmaz ya da tarih içinde değerlendirilir.

İlginç olanı, Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın kendisini eleştirdiği sırada  alkışladığı için “Ben seçilirsem apoletlerini sökeceğim” demişti de Erdoğan çok karşı çıktığı gibi iyice sahiplenmişti. Başarılarından dolayı Orgeneralliğe terfi ettirilmiş, 2. Ordu Komutanlığına getirilmişti.

Şimdi ne oldu da bir anda gözden düştü, esas sorgulanması gereken olay budur.

Çünkü böyle görevlerde gözden düşme olayı, her aman yaşanacak bir şey değildir ve nedeni de merak edilir doğrusu…

Ama ne ilginç ki ben merak etmiyorum…

“Tek adam”a karşı çıkmak, başlı başına bir nedendir…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA