HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI  GÜNÜ

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

SP’DEN ‘’BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ’’NE DAVET VAR
SP’DEN ‘’BÜYÜK KUDÜS MİTİNGİ’’NE DAVET VAR

Saadet Partisi il başkanı Mahmut Arıkan yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Mescid-i Aksa’da yaşanan Siyonist zulme karşı birlik olmak için 30 Temmuz Pazar günü saat 17.00’de İstanbul Yenikapı’da ‘Büyük Kudüs Mitingi düzenleyeceğiz. Bu miting ile bütün dünyaya ve İsrail’e, Biz Kudüs’e Türk halkı olarak sahip çıktığımızı ve çıkmaya devam edeceğimizi haykıracağız. Bu […]

Saadet Partisi il başkanı Mahmut Arıkan yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
Mescid-i Aksa’da yaşanan Siyonist zulme karşı birlik olmak için 30 Temmuz Pazar günü saat 17.00’de İstanbul Yenikapı’da ‘Büyük Kudüs Mitingi düzenleyeceğiz. Bu miting ile bütün dünyaya ve İsrail’e, Biz Kudüs’e Türk halkı olarak sahip çıktığımızı ve çıkmaya devam edeceğimizi haykıracağız. Bu yüzden görüşü ne olursa olsun zulme karşı duran , ‘Kudüs bizimdir’ diyen tüm parti mensuplarını, tüm STK mensuplarını kısaca tüm Kayserili hemşerilerimizi Yenikapı’ya bekliyoruz. Üzerine basarak ifade etmek istiyorum. Bu organizasyonu Saadet Partisi yapmaktadır , ama miting alanında hiçbir partinin bayrak ve flaması olmayacaktır. Sadece Türk ve Filistin bayrakları bulunacaktır. Yenikapı’ya gelin. Gelin ki gücümüzü başta İsrail olmak üzere tüm dünya görsün.
Tüm Müslüman coğrafyası neredeyse baştan aşağı kan gölüne dönmüş vaziyette. Her gün yeni bir acıyla uyanıyoruz, her gün bir kalemizi daha kaybetmenin hüznünü yaşıyoruz. Topraklarımız her gün karış karış Siyonist Yahudilerin ve ırkçı emperyalist batının işgaline giriyor.
Topraklarımız diyorum, zira madem Kur’ana inanıyoruz, madem Cenab-ı Hakkın “Müslümanlar ancak kardeştir” ayetine inanıyoruz, o halde benim vatanım kardeşimin vatanıdır, kardeşimin toprağı benim toprağımdır.
Bu kardeşlik bilinciyle, bu ümmet bilinciyle her bir Müslüman bizim kardeşimizdir, her bir Müslümanın yaşadığı yer bizim yaşadığımız yerdir, her bir Müslümanın sevinci bizim sevincimiz, hüznü bizim hüznümüzdür.
Sevincimiz ortak, hüznümüz ortak diyoruz ama maalesef son zamanlarda paylaşacağımız pek sevinç kalmazken her gün katmerlenerek çoğalan acılarla yüz yüze geliyoruz. Bu acıların en son örneğini 1967 yılında işgal ettiği Kudüs’te Mescid-i Aksa’da Siyonist İsrail’in insanlık dışı davranışıdır.
Bu acı olay basit ve göz ardı edilecek bir olay değildir. Zulmün yapıldığı belde Kudüs’tür. O Kudüs ki bizim ilk kıblemizdir, o Kudüs ki Peygamber Efendimizin miraca çıkarken uğradığı duraktır, o Kudüs ki, Mekke ve Medine’den sonra bizim üçüncü gözbebeği mekanımızdır. O Kudüs ki Kabe-i muazzama ve Mescid-i Nebevi’yle birlikte en kutsal saydığımız mescitlerden olan Mescid-i Aksa’yı sinesinde barındıran beldedir.
Değerli kardeşlerim, Kudüs’te yapılan zulmün ciğerimizi dağlayan bir başka yüzü ise biz Müslümanların sessizliğidir.
MÜSLÜMAN YÖNETİCİLERDEN BEKLEDİĞİMİZ TEPKİ VENEZUELA’DAN GELDİ
Siyonist zulme karşı tüm cılız söylemleri bastıran tepki Venezuela’dan geldi.Evet biz İslam ülkeleri yöneticilerinden beklerken Siyonist zulme en sert tepki Venezuela Devlet Başkanı Maduro’dan geldi. Maduro, işgalci İsrail’i sert bir dille kınarken, tüm İslam âlemine ayağa kalkma çağrısı yaptı.
Madem biz kardeşiz, madem tüm Müslüman coğrafya bizim ortak vatanımız niye sesimiz soluğumuz çıkmıyor? Ne oldu bize, her gün namazda okuduğumuz ayetler niye sadece caminin içinde kalıyor, niye hayatımıza yansımaz oldu? Kardeşlerimizin imdadına yetişmek için doğrulup harekete geçmek bir tarafa niye kulaklarımızı kapatıyoruz, niye gözlerimizi yumuyoruz, dillerimiz niye susuyor?
Ne oldu bize, yüreklerimiz niye acıyı hissetmez oldu, gözlerimiz neden kötüye alışkın oldu, neden iyiyi aramaz olduk? En azından göğe açılan ellerimiz vardı bizim, sıkılmış yumruklarımız, tekbirlere eşlik eden işaret parmaklarımız. Ellerimiz artık kötülükleri düzeltmek için kalkmıyor çolak olduk hepimiz. Dillerimiz lal oldu, iyiliğe çağırmıyoruz, kötülüklere suskunuz? Ya kalplerimiz? Allah için hepimiz kendi kendimize soralım, buğz edecek noktadan bile her geçen gün uzaklaşmıyor muyuz? Allah korusun imanın en zayıf noktasından bile gün be gün uzaklaşmıyor muyuz?
Değerli kardeşlerim, din Allah’ın dinidir ve koruyacak olan O’dur. Her şeyin sahibi olduğu gibi Kudüs’ünde sahibi Allah’tır. Bizimkisi sadece kendi imtihanımızdır. Duruşumuz, tavrımız, mücadelemiz kendimizedir, ya kazanacağız ya kaybedeceğiz.
ZULME KARŞI SÖZ BİTTİ! BİR ARAYA GELME VAKTİ GELDİ!
İsrail’e karşı her saat başı kınama mesajı yayınlamanın bu yangını söndürmeye faydası olmadığını aksine her kınama sonrası İsrail’in zulmü maalesef artmakta, Aksa’da yaşananlar bardağı taşıran son damla oldu. Artık kınamanın, söz söylemenin zamanı bitti. Tüm İslam ülkeleri bu Siyonist zulme karşı bir araya gelmeli.
Başta da Allah’ın ayetiyle söyledim: “Müslümanlar ancak kardeştir. Namaz kılmanın Mescid-i Aksa’da yasaklanmasıyla Hunat’ta, Cami-i Kebir’de, Bürüngüz’de yasaklanması arasında hiçbir fark yoktur.
Başımızı ellerimizin arasına alıp bu suskunluğumuzun bizi nereye götürdüğünü lütfen düşünelim.
Bir kere daha tekrar ediyorum,
İslam ülkelerinin yöneticilerinin şahsiyetli politika izlemeleri ve bir araya gelmelerini sağlamak için 30 Temmuz Pazar günü saat 17.00’de İstanbul Yenikapı’da ‘Büyük Kudüs Mitinginde olacağız. “Mitingi Saadet Partisi olarak düzenliyoruz. Ancak hiçbir parti bayrağı, sembolü olmayacak. Çünkü Kudüs hepimizin ortak davasıdır. Biz bunu bir vazife olarak görüyoruz. Bu miting ile bütün dünyaya ve İsrail’e, ‘Biz Kudüs’e Türk halkı olarak sahip çıktığımızı ve çıkmaya devam edeceğimizi haykıracağız. Tüm İslam âlemi olarak ayağa kalkalım diyeceğiz. Bu yüzden görüşü ne olursa olsun zulme karşı duran. ‘Kudüs bizimdir’ diyen tüm hemşerilerimizi Yenikapı’ya bekliyoruz. Yenikapı’ya gelin. Gelin ki gücümüzü dünya görsün.
Miting için 29 Temmuz akşamı saat 20 00’de parti il binamızdan otobüsler hareket edecektir. Gitmek isteyen tüm kardeşlerimizi bekliyoruz. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz