AGÜ’DE TÜRKİYE-GÜNEY KORE ORTAK SEMPOZYUMU

AGÜ’DE TÜRKİYE-GÜNEY KORE ORTAK SEMPOZYUMU

NURULLAH AYDIN’IN KALEMİNDEN ABD-TÜRKİYE ANTLAŞMALARI

NURULLAH AYDIN’IN KALEMİNDEN ABD-TÜRKİYE ANTLAŞMALARI

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZDEMİR’E ÖZVATAN’DA YOĞUN İLGİ

MHP MİLLETVEKİLİ ADAYI ÖZDEMİR’E ÖZVATAN’DA YOĞUN İLGİ

ZEHİR TACİRİ İKİ KİŞİ YAKALANDI

ZEHİR TACİRİ İKİ KİŞİ YAKALANDI

MELİKGAZİ EMLAK VERGİSİ İÇİN VEZNELER HAFTA SONU AÇIK

MELİKGAZİ EMLAK VERGİSİ İÇİN VEZNELER HAFTA SONU AÇIK

SULTANHAMAM CADDESİ ESNAFLARI PERŞEMBE İFTARLARI BULUŞUYOR
SULTANHAMAM CADDESİ ESNAFLARI PERŞEMBE İFTARLARI BULUŞUYOR

Cumhuriyet Mahallesi Sultan hamam caddesi esnafları geleneği devam ettiriyorlar her hafta Perşembe günü iftarda bir araya geliyorlar. Sultan hamam caddesi esnafları memurundan müdürüne, hamalından mal sahibine, çaycısından emeklisine, lokantacısından müteahhidine, eczacısından diş hekimine kadar geleneksel iftar yemeğini bozmadan yine Sultan hamam caddesi iftar sokağında buluşup iftar sonrası teravih namazına kadar sohbet ediyorlar. Ramazan ayının her […]

Cumhuriyet Mahallesi Sultan hamam caddesi esnafları geleneği devam ettiriyorlar her hafta Perşembe günü iftarda bir araya geliyorlar.
Sultan hamam caddesi esnafları memurundan müdürüne, hamalından mal sahibine, çaycısından emeklisine, lokantacısından müteahhidine, eczacısından diş hekimine kadar geleneksel iftar yemeğini bozmadan yine Sultan hamam caddesi iftar sokağında buluşup iftar sonrası teravih namazına kadar sohbet ediyorlar.
Ramazan ayının her Perşembe akşamı esnaflar buluşup hocanın Allah-u Ekber demesiyle Bismillah çekip beraberlik içinde bu kez kuşbaşı fırın ağzı ayran ile iftarların açtılar.
3. Geleneksel ramazan ayında bir araya gelen Cumhuriyet Mahallesi Sultan hamam caddesi esnafları birlikte imece usulüyle yaptıkları fırın ağzı et yemeğiyle oruç açtıktan sonra Turgut Taştan’ın Worşev çay evinin demli tavşankanı çayını içip sohbet ettiler.
Oruç açmanın ardından sokak taburelerinde oturup çay içerken Kadir Terzi’nin, Kayseri Demirkapı da yoğurt satarken kardeşiyle bir anlaşmazlık üzerine İstanbul’a giden Makaracı Ahmet ‘in ve İstanbul’da Kayserili işe adamı dayısının arkadaşı “Bürüngüz Cami”i yaptıran Rasim Bürüngüz hayat hikayesi anlatırken, Diş Doktoru Arif Ünlü de bir vatandaşın dişinin problemini haledip ardından Kayseri dışında bulunan Devlet büyükleri ünlülerini anlatı.
İbrahim Ünlü, Arif Ünlü, Can ünlü, Kadir Terzi, Burhan Akbıyık Zeki Akbıyık, Ahmet Yücesan, Muratcan Yücesan, Hulki Özkarakaya, Bekir Barboros, Faik Barbaros, İlvan Eren, Adem Eren, Batuhan Taştan, Oktay Barbaros, Mahmut Baytar, Ahmet Baytar, Metin Nihat Akkaya, Necmettin İbrahim Bayram çok sayıda davetli katıldı.
Genç başarılı Diş Dr.Can Ünlü, “Bundan 3 yıl önce Sultan hamam caddesi esnafları bir sohbet esnasında konuşurken bir ramazan akşamında birlikte iftar edelim derler, Bu olayın içinde babam Arif Ünlü Ve İbrahim Ünlü de var. Böylece Sultanhamam Caddesi esnafının bir günlük iftar yemeği geleneksel sokak iftar yemeğine dönüşür. 14 kişiyle başlayan iftar yemeği bugün baktığımızda 40 kişiyi bulmuş durumda. Babam amcam kardeşimle çarşı esnaflarıyla birlikte değişik bir iftar akşamında birlikte olmaktan çok mutlu oldum. İftar sonra içilen çaylarla doyulmaz bir sohbet oluyor. Birlik ve beraberliğini ihtiyaç duyulduğu mübarek ramazan ayı içinde bizleri biraya getiren çarşı esnaflarından Burhan ve Zeki Akbıyık ve iftar yemeğine katkı verenlerden Allah razı olsun. “ dedi. YÜKSEL KALKAN

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz