ÖZHASEKİ: ÇATI ADAY DEDİLER, ORTADA BİNA YOKMUŞ

ÖZHASEKİ: ÇATI ADAY DEDİLER, ORTADA BİNA YOKMUŞ

CAFERBEY CAMİSİ ONARILDI VE BAKIMI YAPILDI

CAFERBEY CAMİSİ ONARILDI VE BAKIMI YAPILDI

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ İLK SENATO TOPLANTISINI YAPTI

KAYSERİ ÜNİVERSİTESİ İLK SENATO TOPLANTISINI YAPTI

ERÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ 2017-2018 MEZUNLARINI VERDİ

ERÜ İLETİŞİM FAKÜLTESİ 2017-2018 MEZUNLARINI VERDİ

3600 EK GÖSTERGE İLE MEMUR EMEKLİ OLACAK GENÇLER İŞ BULACAK

3600 EK GÖSTERGE İLE MEMUR EMEKLİ OLACAK GENÇLER İŞ BULACAK

TAHİR NURSAÇAN, “ÖNCELİĞİMİZ İSTİHDAMIN ARTIRILMASIDIR”
TAHİR NURSAÇAN, “ÖNCELİĞİMİZ İSTİHDAMIN ARTIRILMASIDIR”

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, istihdama dair değerlendirmelerde bulunarak, “Önceliğimiz istihdamın artırılmasıdır” dedi. Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan; “İşsizlik gerek gelişmiş gerekse gelişmekte olan ülkeler için en temel sorunların başında gelmektedir. Her ülke için istihdam politikalarının artırılması, ekonomik ve sosyal refahın sağlanması açısından hayati önem taşımaktadır. Her yıl yaklaşık 1 milyon […]

Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, istihdama dair değerlendirmelerde bulunarak, “Önceliğimiz istihdamın artırılmasıdır” dedi.
Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan; “İşsizlik gerek gelişmiş gerekse gelişmekte olan ülkeler için en temel sorunların başında gelmektedir. Her ülke için istihdam politikalarının artırılması, ekonomik ve sosyal refahın sağlanması açısından hayati önem taşımaktadır. Her yıl yaklaşık 1 milyon genç istihdam piyasasına girmektedir. 2017 yılı sonu itibarıyla 1 milyon 500 bin istihdamın sağlanması ile Türkiye tarihinde en büyük istihdam artışı sağlanmıştır” dedi.
“Özel sektör olarak istihdamın üzerindeki vergi yüklerinin azaltılması, hükümetimizin istihdamın artırılmasına yönelik sağlamış olduğu teşvikler, söz artışta önemli bir etken olmuştur. Söz konusu teşviklerin devamının geleceğine olan inancımızda tamdır” ifadesinde bulunan Nursaçan, değerlendirmesini şu şekilde sürdürdü:
“Kayseri OSB olarak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın işsizlik rakamlarını düşürmek için iş dünyasına yönelik yaptığı çağrılar doğrultusunda, Valimiz Sayın Süleyman Kamçı’nın himayelerinde yapılan Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Toplantısı başta olmak üzere, muhtelif zamanlarda sanayicilerimizle yapmış olduğumuz toplantılar, yoğun bir katılım ile gerçekleştirilmiştir.
Bütün bu girişimlerimiz sonucunda Kayseri, istihdam seferberliği rakamlarında ilk 10 sırada yer almıştır.
Kayseri ili ortalamasının üzerinde gerçekleşen sigortalı sayısı da, ekonomik büyüme doğrultusunda sigortalı sayımızda da artış eğiliminin devam ettiğine işaret etmektedir.
Hain darbe girişimi sonrası sert düşüşe geçen işyeri sayısı alınan tedbirler sonrası yukarı yönlü harekete geçmiştir. İşçi çalıştıran işyeri sayısındaki genel eğilim yukarı yönlü olarak devam etmektedir.
Kayseri OSB olarak, uygulamaya dönük büyük ve örnek projelerle, Hükümetimizin belirlemiş olduğu 2023 ihracat hedeflerini yakalama noktasında yatırım, üretim, istihdam ve ihracat ile, ekonomik kalkınma için gereken her türlü çaba ve gayret gösterilmektedir.” (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz