MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

MHP İL BAŞKANI SERKAN TOK’TAN GAZETEMİZE ZİYARET

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

KALP KRİZİNDEN HAYATINI KAYBEDEN POLİS MEMURU TOPRAĞA VERİLDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

NNYÜ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİLİĞİ ÖĞRENCİLERİ RÜZGAR TÜRBİNLERİNİ İNCELEDİ

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

KAYSERİ’DE ÜRETTİĞİ SÜLÜKLERİ DÜNYAYA PAZARLIYOR

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

TALAS BELEDİYESİNCE GERÇEKLEŞTİRİLMİŞ OLAN BÜYÜK HİZMETLER

Talas Belediyesi olarak üç yıl gibi kısa  zaman dilimi içinde yoğun bir şekilde çalışan sayın başkan Mustafa Palancıoğlu, “Bütçelerinin çok çok üzerinde faaliyetler yaptıklarını belirterek, teknik olarak asfalt ve kilit parke çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Talas’ın birçok bölgesinde asfalt çalışmalarının yanı sıra sekiz cami, altı okul ve iki sağlık ocağını Talas’a kazandırmıştır. Kayseri’nin en büyük ve en fonksiyonel camilerinden bir tanesi olacak olan Abdülhamid Han Cami açılmıştır. Başakpınar’da bulunan bir caminin de peyzajı bitmiştir.

Bunlar hayırseverler ve Talas Belediyesi işbirliği ile yapılan camilerdir. Aynı zamanda altı okul da Büyükşehir Belediyesi ve hayırseverler sayesinde Talas’a kazandırılmıştır.

“Şu anda da onüç yeni okul alanını Talas’a kazandırılmış. İnşallah okul ihtiyacını tamamen gidermeye çalışacağız diye belirten sayın başkan Palancıoğlu sözlerini şöyle tamamlamıştır:

“Talas’a kazandırmak için geçtiğimiz günlerde iki sağlık ocağının daha protokolünü imzaladık. İnşallah kısa zamanda onlar da hayata geçecek. Bu sağlık ocaklarımız Mevlana Mahallesi’nde çok şık, küçük bir devlet hastanesi niteliğinde olacak. Kültürel faaliyetlerimiz ise bir yandan devam ediyor Bir yandan da kırsala yaptığımız yatırımlarımız sürüyor. Başakpınar’ı doğalgazı getirdik. Buranın hem ana ve ara caddelerinin asfaltını yaptık. Geçtiğimiz yıl Başakpınar’ın Malatya bağlantı yolunu ve Kepez’de Cebir’e kadar olan yolu asfaltlanmıştık. Süleymanlı Mahallesi’nin girişindeki yol bir otoban gibi oldu. Aynı zamanda Süleymanlı Mahallesi’ne bizim bütçemizde bir belediyenin çok üstünde olan 1 megavatlık güneş enerji santralleri kurduk. Tüm belediyenin elektrik giderlerini karşıladığı gibi 200 milyarlık da belediyemize gelir elde ediyoruz. Tarihi Tablakaya Mahallemizi güzel bir noktaya getirdik. Alt yapısını ve üst yapısını değiştirdik. Burası için Valilikten, YİKOP’tan ORAN’dan, Büyükşehir Belediyesi’nden destek aldık. Büyük oranda da kendi ülkemizden yararlanarak bu mahalleyi ayağa kaldırmaya çalıştık. İnşallah önümüzdeki günlerde bu mahallede Kayseri’nin en şık nikâh salonunun açılışını gerçekleştireceğiz. Kayseri’ye gelen üst düzey misafirleri ağırlamak üzere eski belediye binasını onararak Talas Kabul Evi şeklinde dizayn ettik. Talas’ta çok şükür Büyükşehir Belediyemiz, Valiliğimiz ve hayırseverlerimiz ile birlikte birçok projeyi hayata getirdik. Koştur koştur hizmetlerimiz devam ediyor. Muhtarından ilçe müdürüne kadar herkesin yapılan hizmetlerde emeği var. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik’e, Valimize, Kaymakamımıza bize destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.”  Bu üç yılda Talas Belediyesi Başkanı sayın Dr. Palancıoğlu’nun her anlamda geniş vizyona sahip çalışkanlığı, olaylara pratik kalıcı çözümleri, halkçı kişiliği, yurtseverliği, akademik performans tecrübe ve birikimi ile örnek bir başkan olma niteliğini hakkı ile yerine getirmiştir.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Talas Belediyesi olarak üç yıl gibi kısa  zaman dilimi içinde yoğun bir şekilde çalışan sayın başkan Mustafa Palancıoğlu, “Bütçelerinin çok çok üzerinde faaliyetler yaptıklarını belirterek, teknik olarak asfalt ve kilit parke çalışmalarını gerçekleştirmiştir. Talas’ın birçok bölgesinde asfalt çalışmalarının yanı sıra sekiz cami, altı okul ve iki sağlık ocağını Talas’a kazandırmıştır. Kayseri’nin en büyük ve en […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz