Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

TALAS’IN KARLA MÜCADELESİNDE YENİ SİSTEM 

Bu haber 28 Kasım 2018 - 11:47 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.
TALAS’IN KARLA MÜCADELESİNDE YENİ SİSTEM 

Talas Belediyesinde ilçedeki karla mücadelede yeni bir dönem başladı. Yeni sistemle artık özellikle kırsal mahallelerde ulaşım daha hızlı ve kolay sağlanacak.
Yeni sistem ile ilgili açıklamalarda bulunan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, araçlara monte edilen donanımları inceledi.
Başka Palancıoğlu, henüz kışın yüzünü tam olarak göstermediği günlerde karla mücadele için hazırlıklarını tamamladıklarını belirterek, “Karla mücadele için belediyemiz hazırlıklarını tamamladı. Belediye imkânlarımızı hem iyileştirmek, hem de yeni yöntemler denemek için bir firmayla anlaştık ve yeni aldığımız kamyonların bıçak, solüsyon ve tuzlama araçlarını yenilemiş olduk. Dolayısıyla şuan sekiz kamyonumuz ve donanımlarıyla birlikte Talas’ta inşallah bu sene karla mücadelede çok daha iyi hizmet verecek şekilde yeni bir sisteme geçiyoruz. Aynı zamanda sadece tuz değil, tuzla birlikte solüsyon da atabilecek yeni bir sisteme geçiyoruz. İnşallah bu sene bu sistemi deneyeceğiz, çok daha iyi bir hizmet vereceğimizi şimdiden söylemek istiyorum. Özellikle yokuş olan ve kırsal bölgeler bu kış daha rahat bir ulaşım imkânına kavuşacak.” dedi.
Karla mücadelede kullanılan araçların çok amaçlı olduğuna dikkat çeken Başkan Palancıoğlu şöyle konuştu: “Yazın nakliye ve hafriyat, park bahçeler, inşaat yapımı için kullanılıyor. Kışın da gerektikçe araçlarımızın önüne ve arkasına kızaklar takılarak veya tuzlama ve solüsyon malzemesi takılarak, hem taşıma hem de karla mücadele için kullanılıyor. Hayırlı olsun.” (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA