Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

TALAS’TA OKULLAR EĞİTİME HAZIR 

Bu haber 07 Eylül 2018 - 11:49 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.
TALAS’TA OKULLAR EĞİTİME HAZIR 

Talas Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince 2018-2019 eğitim-öğretim yılı öncesi ilçedeki eğitim kurumları zararlı haşeratlara karşı ilaçlanmaya başladı.
Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, merkez ve kırsal mahallelerdeki okulların derslik, koridor, lavabo, merdiven ve depo gibi bütün alanlarının ilaçlanmaya başladığını belirterek, eğitimin başlamasına çalışmaların yetiştirileceğini söyledi.
İlaçlamanın insan sağlığına olumsuz bir etkisi bulunmadığına dikkat çeken Başkan Palancıoğlu, çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü vurguladı.
Başkan Palancıoğlu, eğitime önem veren bir belediye olduklarını ifade ederek, “Talas’ta sınıf ortalamalarının düşürülmesi ve derslik bulunmayan bölgelere okul yapılmasıyla ilgili önemli çalışmalar yaptık. Şimdiye kadar Büyükşehir Belediyemiz ve hayırseverlerimizle birlikte 10’un üzerindeki okulu ilçemize kazandırdık ve kazandırmaya devam ediyoruz.” dedi.
Her işin başının eğitim olduğunu kaydeden Başkan Palancıoğlu, “Yarınlarımız olan çocuklarımızın daha kaliteli ve iyi bir eğitim alabilmeleri için yoğun bir gayret içindeyiz. Bunun yanı sıra mevcut okullarımızın temizliği, çevre düzenlemesi, dış cephe ve öğretmen odalarının yenilenmesi, spor sahası yapımı ve aletlerinin onarımı gibi diğer eksikleriyle ilgili gücümüz yettiğince çalışmalar yaptık, yapıyoruz. Bu kapsamda yeni eğitim öğretim yılı öncesi ilçemizdeki okulları zararlı haşerelere karşı ilaçlıyoruz. Çalışmalarımız okullar açılıncaya kadar devam edecek.” ifadelerini kullandı.
Başkan Palancıoğlu, yeni eğitim yılının başta öğrenci, öğretmen ve veliler olmak üzere herkese hayırlı olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.  (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA