Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

TARIMA MELİKGAZİ DESTEĞİ 

Bu haber 11 Kasım 2018 - 14:33 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.
TARIMA MELİKGAZİ DESTEĞİ 

Melikgazi Belediyesi bölgesel tarım sektöründe gelişim ve yaygınlaştırmayı sağlamak için bölgesel sulama tesislerin Melikgazi Belediyesince işletileceğini ve destekleneceğini söyledi.
Su kaynakları için dünyada büyük arayış yaşadığını ve tarıma büyük yöneliş olduğunu çünkü gelişme ve büyüme sağlansa da sonuç da insanoğlu için gıdanın büyük önem arz ettiğini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, özellikle kırsal alanlarda yaşamı destek ve katkı için sulama tesislerin belediyeye devir edileceğini bunun için çalışma yaptıklarını kaydetti.
Melikgazi ilçe sınırları içerisinde yer alan Devlet Su İşleri Sulama Tesislerin Melikgazi Belediyesine devri için Belediye Meclisinden karar alındığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç “Bölge tarımın gelişime destek olmak üzere tarımsal alan olarak kullanılan ve tarım ürünü yapılan kırsal bölgelerde kırsal yaşamı desteklemek amacı ile çalışmalar yapılmaktadır. Spor, sağlık ve eğitimden sonra bölgenin tarım ve tarım alan ve ürünlerine de destek olacağız ve gelişmesine katkı sağlayacağız. Bu neden ile Sulama kanalları inşa ediyoruz. Şimdi de Sulama Tesisleri belediyemiz bünyesinde işletilerek tarımsal üretime destek sağlanacaktır. Dolayısı ile istihdama ve ekonomiye de destek olunacaktır“ dedi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, tarım alanların geliştirilmesi, bölgesel ürünlerin tescillenmesi ve üretimin artırılmasına yönelik çalışmaların büyük bir hızla ve devamlılık ile yapıldığını sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA