Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

TEK KALE MAÇ YAPILIYOR…

Bu haber 10 Mart 2019 - 14:22 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.
TEK KALE MAÇ YAPILIYOR…

İki takım var sahada…

Her biri 11 kişiden, eder 22 kişi…

Bu maçın sahada oyuncularının dizilişi farklı, 22 kişi de orta yuvarlak çizgisinin tek tarafında, yani “Tek kale maç” yapmak üzere dizilmişler.

Hakem!…

Hakem yok, hücum eden takımın kaptanı, aynı zamanda hakemlik de yapıyor.

“Böyle maç mı olur len” diyeceksiniz değil mi? Olmaz gibi gelse de size, kendimize özgü “Başkanlık sistemi” gibi, bu da “Kendimize özgü” seçim propaganda sistemi.

Farkındasınız, olmamanız mümkün değil.

Kürsüye çıktığında, muhaliflerinin liderlerine hakaretin en fiyakalısını, kitapların henüz yazmamışını, kulakların henüz duymamışını yapıyor.

Milleti sizden-bizden diye ayırıyor, kendisinden olmayanları zillet ittifakı dediği muhalifleri ile birlikte olmaktan dolayı hıyanet, ihanet ve terör örgütüne yardım ve yataklık etmekle suçluyor.

Ama muhalefet, bu durumu seçmene anlatmaya kalktı mı, vay gele başına.

Örneğin, HDP’li bir milletvekili “Kürdistan” dedi, “Ülkemizde Kürdistan yok” dedi…

Evet, ülkemizin herhangi bir coğrafyasında “Kürdistan” diye bir bölge yok, ama kendisi “Kürdistan” derken de yoktu, dün de yoktu, bu gün de yok…

PKK’nın önde gelenleri ile ekibini Oslo’da görüştürdü, “Çözüm süreci” dedi, birkaç PKK’lı teröristi Habur’da karşıladılar, çadır mahkemesi kurdular, serbest bıraktılar, PKK bayrakları ile Silopi’ye kadar konvoyla yolcu ettiler.

Güneydoğu bölgemizin illerindeki yöneticilere ve kolluk güçlerine “Müdahale etmeyin” dedi ve onların tüneller kazmasına fırsat verdi.

Diyarbakır’da yapılan bir törende, Mesut Barzani ve Şivan Perver ile birlikte, el ele, kol kola sahneye çıktılar, bizim İbrahim İle “Meğri Meğri” türküsünü söylediler.

Yetmedi…

Mesut Barzani’yi yaptırdığı sarayında ağırlarken, Kürdistan, aynı zamanda PKK bayrağını gönderlere çektirmekte bir sakınca görmediler.

Yine herkes biliyor ki, törenlerle İmralı’daki canı, çocuk katilinin yanına, törenlerle ekipler gönderdiler, görüşlerini aldılar.

Geçmişte bunların hiçbir olmamış, yaşanmamış gibi, şimdi kendinden başka ve kendine biat etmeyenlerden başka herkesi terörist ilan ederken…

Biri çıkıp da gerçeği ifade edince, bakın ne diyor.

“Birileri şuan cezaevinde süre dolduruyor aynı yola sen de düşebilirsin. Neden? Cumhurbaşkanı’na iftira atamazsın. Türkiye yolgeçen hanı değildir. Bir hukuk devletidir. Sürekli bizi dillerine doluyorlar. Hanımefendinin kaçacak deliği de yok. Çünkü o milletvekili de değil. Onunla hemen hesaplaşacağız. Onun hesabı ağır olacak. Milletimiz onlara sandıkta en büyük tokadı atacak. 31 Mart günü millet onlara şaka nasıl olurmuş sandıkta gösterecek.”

Doğru dediği bir şey var; cumhurbaşkanına kimse iftira atamaz.

Ya gerçek söylenmiş ise!…

İşte bunun için “Tek kale maç” dedim…

Yarı sahada oynanıyor, hakem, hücum eden tarafın kaptanı.

Yalnız unuttuğu bir şey var, kendi takımı tam saha pres yaparken, top ayağına alabilen rakibinden bir oyuncu, uzunca bir şut atarsa, topu kendi kalesinde görmesi işten bile değil…

Haaa…

Hakem olan kendisi “Ofsayt” diyerek bu golü iptal etmeye kalkarsa, tribündeki seyrici buna ne kadar izin verir, orasını kimse kestiremez…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER