KOCASİNAN BELEDİYESİ ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ OLARAK  DERGİ DAĞITTI

KOCASİNAN BELEDİYESİ ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ OLARAK DERGİ DAĞITTI

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ 2018 YILINDA AÇILACAK İLK HASTANE OLACAK

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ 2018 YILINDA AÇILACAK İLK HASTANE OLACAK

KUPA’DA RAKİBİMİZ AKHİSARSPOR OLDU

KUPA’DA RAKİBİMİZ AKHİSARSPOR OLDU

AMATÖR MAÇLAR İPTAL EDİLDİ

AMATÖR MAÇLAR İPTAL EDİLDİ

CİNAYETTEN YARGILANAN İKİ SANIK İÇİN MÜEBBET HAPİS TALEP EDİLDİ

CİNAYETTEN YARGILANAN İKİ SANIK İÇİN MÜEBBET HAPİS TALEP EDİLDİ

TEKDEN ÖĞRENCİLERİ PAZAR YERİ ETKİNLİĞİNDE TİCARET ÖĞRENİYOR
TEKDEN ÖĞRENCİLERİ PAZAR YERİ ETKİNLİĞİNDE TİCARET ÖĞRENİYOR

*Tekden Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden: Öğrenme ancak yaşanılır hale gelirse mana kazanıyor. Tekden İlkokulu’nda düzenlenen Pazar Yeri Etkinliği’nde minik öğrenciler, hem Yerli Malı Haftasını kutlarken hem de ticaret yapmayı yaşayarak öğrendi. Okulda düzenlenen etkinlikte öğrenciler, yapılan yemekleri satarak hem eğlendi hem para kazanmanın tadını çıkardı. Pazarcı esnafı gibi satış yapmaya çalışan öğrenciler, etkinlik boyunca […]

*Tekden Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden: Öğrenme ancak yaşanılır hale gelirse mana kazanıyor.
Tekden İlkokulu’nda düzenlenen Pazar Yeri Etkinliği’nde minik öğrenciler, hem Yerli Malı Haftasını kutlarken hem de ticaret yapmayı yaşayarak öğrendi.
Okulda düzenlenen etkinlikte öğrenciler, yapılan yemekleri satarak hem eğlendi hem para kazanmanın tadını çıkardı. Pazarcı esnafı gibi satış yapmaya çalışan öğrenciler, etkinlik boyunca oldukça eğlendi. Düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler veren Tekden Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Tekden, düzenledikleri etkinliklerle çocuklara girişimcilik, özgüven ve ticaret öğrenmelerini sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Emeği geçen Tekden Koleji yöneticilerine de teşekkür eden Kemal Tekden, “Bugün ilkokul 1. sınıf öğrencilerimiz ‘Pazar Yeri Etkinliği’ yapıyorlar. Bu vesile ile her yıl Yerli Malı Haftası’nda yaptığımız bu etkinlikte çocuklarımıza girişimcilik, özgüven, ticaret gibi konular anlatılıyor. Onların bizzat bu etkinliğe katılarak ticareti de öğrenmelerini sağlıyoruz. Tabi bu Kayserili olmanın da gereği bilindiği gibi. Çocuklar adeta kendilerinden geçiyorlar. Stantları gezdim, her biri başka bir şey satıyor. Hem yerli malı kullanmanın manası anlaşılıyor, hem de girişimciliği, ticareti, rızık peşinde olmanın ne kadar önemli olduğunu görmüş oluyorlar. Zaten öğrenme ancak yaşanılır hale gelirse mana kazanıyor. Aksi takdirde tamamen teorik bilgi olarak kalıyor. Bu bakımdan hemen hemen bütün etkinliklerimizde çocukların bilgiyi yaşanılır kılan noktaya getirmelerini istiyoruz ve çalışıyoruz. Hepsi birbirinden güzel çocuklarımız bu etkinlikte çok mutlular. Ben de böyle bir etkinliğe vesile olmaktan dolayı çok mutluyum. Tekden Koleji’nin bütün yöneticilerine de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. (İHA)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz