BÜYÜKKILIÇ: TARİHİ DOKUYLA İLGİLİ HARIL HARIL ÇALIŞIYORUZ

BÜYÜKKILIÇ: TARİHİ DOKUYLA İLGİLİ HARIL HARIL ÇALIŞIYORUZ

İLÇE MÜFTÜSÜ YAHYA POLAT, MELİKGAZİ’DE…

İLÇE MÜFTÜSÜ YAHYA POLAT, MELİKGAZİ’DE…

KAYMAKAM MURAT DURU, ÖĞRENCİ YURDUNU ZİYARET ETTİ

KAYMAKAM MURAT DURU, ÖĞRENCİ YURDUNU ZİYARET ETTİ

NURULLAH AYDIN YAZIYOR…DEĞİŞEN NE? ALGIDA FARKLILIK

NURULLAH AYDIN YAZIYOR…DEĞİŞEN NE? ALGIDA FARKLILIK

706553.KAYSERİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ.23.11.2017

706553.KAYSERİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ.23.11.2017

TOMARZA ANADOLU İMAM HATİP LİSESİNDEN UYGULAMALI EĞİTİM

Tomarza Anadolu İmam Hatip Lisesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte büyük bir atağa geçerek eylül ayından itibaren eğitimin sadece okulda olmadığını her yerin birer okul ve sınıf olduğunu öğrencilerine göstermişlerdir.

Konu hakkında açıklama Tomarza Anadolu İmam Lisesi Yönetimi şu açıklamalarda bulundu: Kısıtlı imkânlarımıza rağmen 20-21 Ekim Salı-Çarşamba Günleri Edukaturk tarafından Kayseri İl Merkezde düzenlenen üniversite tanıtım günleri seminerlerine ve Kayseri Kitap Fuarına 84 öğrenci ziyarette bulunmuşlardır. 20 Kasım Perşembe Günü ise tarih dersleri ve okul rehberlik hizmetleri kapsamında 20 kişilik bir öğrenci gurubunu; Arkeoloji ve Selçuklu Medeniyetler Müzesine, S.Burhanettin Türbesine, Hayvanat Bahçesine, Lazergame, Sinema Ve Erciyes Üniversitesine gezi ziyaretinde bulunulmuştur. Ayrıca 3 Aralık Çarşamba Günü 11 ve 12. Sınıf öğrencilerinden oluşan 41 kişilik öğrenci gurubunu da Coğrafya dersi kazanımları ve üniversiteleri tanıtım kapsamında; Meteorolojı Bölge Müdürlüğüne, Selçuklu Müzesine, Sinemaya ve İlahiyat Fakültesine gezi ziyareti yapılmıştır. Burada öğrenciler birinci sınıfların dersine girmiş bir süre ders dinlemiş fakülte ve ders ortamını görme imkânına kavuşmuşlardır, ardından fakülte konferans salonunda dekan yardımcısı bilgi vermiş sonrasında fakülte kütüphanesi gezdirilmiştir.

Tomarza’mızın evlatlarının ufku genişlesin ve dünya görüşleri artsın diye toplamda 155 öğrenciyi 2 ay gibi kısa bir sürede geziye götüren vefakâr öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Ayrıca gezilerle alakalı görüştüğümüz müdür vekili Recep Öğretmen : ‘’Öğrencilerimiz okulda öğrendikleri bilimsel bilgileri tecrübî bilgilerle öğrenirlerse akılarında bu bilgiler daha kalıcı olmaktadır. Öğrencilerimizin ufku genişlesin ve dünya görüşleri daha sağlam temellere otursun diye biz bu gezileri düzenledik. Özellikle ilahiyat fakültesine yaptığımız gezi esnasında öğrencilerimizin o anda işlenen bir derse girmesi orada bir profesörden 10 dakikalığına da olsa ders dinlemesi öğrencilerimizin hayatında geleceğe dair çok büyük değişiklerin yaptığını ve o motivasyonla üniversiteyi kazanmak için var güçleriyle çalışmaya azmettiklerini gözlerinde görmek mümkündü ki buda bizim gezilerde amaçladığımız hedeflere ulaştığımızı göstermektedir.  Özellikle bu gezileri organize eden öğretmenlerimize, gezi esnasında yapılan tüm etkinlikleri can kulağıyla dinleyen öğrencilerimize,  gezi yapabilmemiz için izin veren ilçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve Kaymakamlığımıza teşekkür eder Peygamber Efendimizin (s.a.v.) şu hadisi şerifini hatırlatmak isterim:  Talebul ilmu efdalu indellahi minel mücahidu fi sebilillah( Allah yanında ilim talep etmek Allah yolunda cihat etmek kadar efdaldir(faziletlidir). Diyerek sözlerini bitirdi.

 

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Tomarza Anadolu İmam Hatip Lisesi 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte büyük bir atağa geçerek eylül ayından itibaren eğitimin sadece okulda olmadığını her yerin birer okul ve sınıf olduğunu öğrencilerine göstermişlerdir. Konu hakkında açıklama Tomarza Anadolu İmam Lisesi Yönetimi şu açıklamalarda bulundu: Kısıtlı imkânlarımıza rağmen 20-21 Ekim Salı-Çarşamba Günleri Edukaturk tarafından Kayseri İl Merkezde düzenlenen üniversite […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz