Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

TOMARZA DA COŞKULU İLKÖĞRETİM HAFTASI

Bu haber 20 Eylül 2018 - 11:28 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.
TOMARZA DA COŞKULU İLKÖĞRETİM HAFTASI

Tomarza’da 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nın açılışı ve İlköğretim Haftası nedeniyle bir tören düzenlendi.

Yavuzselim İlköğretim Okulu tarafından hazırlanan kutlama programı Tomarza Yavuzselim Okulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Programa, Tomarza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt, İlçe Emniyet Amiri, İlçe Jandarma Komutanı okul müdürleri, bazı daire amirleri, öğrenciler ve veliler katıldı.
Program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra, Yavuzselim İlköğretim Okulu Müdürü Murat Yazgan İlköğretim Haftası programının açılış konuşmasını yaptı. Ünal, “Yeni bir eğitim öğretim yılında değerli öğretmenlere ve ülkenin geleceği çocuklarımıza başarılar diledi. Atatürk’ün dediği gibi; “Tek bir şeye ihtiyacımız vardır; çalışkan olmak” diyen Ünal, “Hedefimiz bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, bilgiyi paylaşabilen, üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi olan bir nesil yetiştirebilmek olmalıdır” diyerek, 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının öğrenci, öğretmen, yönetici ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Daha sonra mikrofonu alan Tomarza Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt ise ilçeye ne zaman milli eğitim müdürü olduğu ve bu güne kadar hangi okullarda görev aldığı konusunda bir takım bilgiler verdikten sonra şu açıklamalarda bulundu; Bildiğiniz gibi ülkemizde eğitim süresi on iki yıldır ve zorunludur. Okullarımızın açıldığı ilk haftayı, İlköğretim Haftası olarak kutluyoruz. Şu anda hepimiz, yeni bir öğretim yılına başlamış olmanın coşkusu içindeyiz. Okul bizim ikinci evimizdir. Beraber yaşamayı, sevgiyi, dostluğu ve arkadaşlığı burada öğreniyoruz. Öğrendiğimiz bilgiler yanında, oynadığımız oyunlar ve söylediğimiz şarkılarla hoşça vakit geçiriyor, ortak sevinçler paylaşıyoruz. Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, okuma – yazma öğrenmekle başlar. Daha sonra öğrendiklerimizle ise, iyiyi kötüden, doğruyu yanlıştan, bilimi hurafeden ayırır ve bugünkü dünyanın ulaştığı bilgi birikimini elde ederiz. Bilgisiz ve eğitimsiz insanlar daha çok suç işler. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür. Yeni bilgiler, yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmanız dileği ile İlköğretim Haftanızı kutluyorum dedi

Daha sonra öğrenciler tarafından İlköğretim Haftası konulu şiir ve kompozisyonlar okundu. Son olarak dördüncü sınıf öğrencileri birinci sınıf öğrencilerine çiçek vererek aramızda sizleri görmekten mutluluk duyuyoruz diyerek başarılar dilediler. MURAT GÜRBÜZLER/TOMARZA

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA