TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

TOMARZA DA DÜĞÜN MAGANDALARIN DURMASI İÇİN BİRİLERİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR?
  • MURATGÜRBÜZLER
    • MURAT GÜRBÜZLER
    • MURATGuBuZLER@kayserihakimiyet2000.com
    • 10 Eylül 2017 - 17:49:33

Tomarza İlçesinde son zamanlarda silahlı magandaların düğünlerde sağa-sola gelişi güzel ateş etmeleri ilçede panik ve korkunun oluşmasına neden olmaya başladı.

Gerek Tomarza ilçe merkezinde ve gerekse ilçeye bağlı diğer mahallelerde sokak düğünlerde özellikle gece saatlerinde eli silahlı magandalar büyük bir marifetmiş gibi uzun namlulu ve tabancalarla sağa-sola gelişi güzel ateş etmeleri ilçede panik ve korkuya neden olmaya başladı.

Konu hakkında açıklama yapan duyarlı vatandaşlar ise düğünlerde sağa-sola gelişi güzel ateş edenlerin eline ne geçiyor anlamış değiliz. Böyle bir eğlence stili olmaz. Allah göstermesin her hangi bir vatandaşımız, bu magandaların silahlarından çıkan kurşunla ölse veya yaralansa bunun hesabını kimse veremez. Burada kolluk kuvvetlerine büyük bir iş düşmektedir. Böylesine cahilce hareket edenlerin silahlarına el konulmalı ve en ağır ceza ile cezalandırılmalıdır. Yıllar önce Tomarza İlçe Emniyet Amirliğimiz çok güzel bir projesi vardı. Hemen hemen her düğünde sivil bir polis memuru gece saatlerinde düğünlerde nöbet tutarak silahlı magandalara göz açtırmıyorlardı. Bu uygumla sayesinde silahlı magandaları görmek neredeyse imkânsız hale gelmişti.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından kamuda yürütülen FETÖ/PDY operasyonları kapsamında Tomarza çok sayıda kolluk kuvvetleri gözaltına alınarak görevden uzaklaştırılması nedeni ile Tomarza İlçe Emniyet Amirliğine ve Tomarza İlçe Jandarma Komutanlığına vekâleten düşük rütbeli kolluk amirleri bakmaktadır. En kısa zamanda yüksek rütbeli uzaman personellerin atanması durumda gerek silahlı düğün magandaların ve uyuşturucu ile mücadele konusunda daha büyük somut adımlar atılarak bu olumsuzluklara dur denileceğini düşünen ilçe halkı öte yandan da vatandaşları duyarlı olmaya davet ettiler.

 MURAT GÜRBÜZLER/TOMARZA

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz