STKLARDAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

STKLARDAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

KUŞÇU MARİNA; ‘CENNETTEN BİR KÖŞE’

KUŞÇU MARİNA; ‘CENNETTEN BİR KÖŞE’

CABBAR İBRAHİM AĞA CAMİ 4-6 YAŞ KURAN KURSUNUN AÇILIŞINI YAPTI

CABBAR İBRAHİM AĞA CAMİ 4-6 YAŞ KURAN KURSUNUN AÇILIŞINI YAPTI

CUMHURİYET MEYDANINDA ZAFER KUTLAMALARI

CUMHURİYET MEYDANINDA ZAFER KUTLAMALARI

MELİKGAZİ’DE HİZMET KALİTESİ YÜKSELİYOR

MELİKGAZİ’DE HİZMET KALİTESİ YÜKSELİYOR

TOMARZA DA KARNE HEYECANI
TOMARZA DA KARNE HEYECANI

Tomarza’da 2017–2018 Eğitim-Öğretim yılının son zili çaldı. Öğrencilerin kimileri neşeli kimileri üzüntülü olarak uzun yaz tatiline girdiler. Tomarza Yavuzselim İlkokullarından düzenlenen karne törenine İlçe Kaymakamı Burak Dertlioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımlarıyla 8 Haziran Cuma günü Saat 10:00’da karne töreni düzenlendi. Kaymakam Dertlioğlu ve beraberindeki heyet, 1. Sınıf […]

Tomarza’da 2017–2018 Eğitim-Öğretim yılının son zili çaldı. Öğrencilerin kimileri neşeli kimileri üzüntülü olarak uzun yaz tatiline girdiler.

Tomarza Yavuzselim İlkokullarından düzenlenen karne törenine İlçe Kaymakamı Burak Dertlioğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kurt, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katılımlarıyla 8 Haziran Cuma günü Saat 10:00’da karne töreni düzenlendi. Kaymakam Dertlioğlu ve beraberindeki heyet, 1. Sınıf öğrenicilerin karnelerini bizzat kendileri vererek öğrencilere kısa bir sohbet etti. Daha sonra Okul Bahçesinde düzenlenen programa geçildi.

Program esnasında bir konuşma yapan Kaymakam Dertlioğlu, öğrencilere çeşitli nasihatler vererek yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmelerini ve derslerini ihmal etmemelerini vurgulayarak tüm öğrencilere iyi tatiller diledi.

Karnesinde zayıf olan öğrencileri teselli etmek işi yine öğretmenlerine düştü. Taktir ve teşekkür belgesi alan öğrencileri öğretmenleri tebrik edip başarılarının devamını dilerken karnesinde kırık olan öğrencilere ise öğretmenleri ise şu konuşmayı yaptılar “derslerinizde başarısız olmuş ola bilirsiniz. Bu olay dünyanın sonunun olmadığını gibi, çalışıp da azmederseniz sizde diğer arkadaşlarınız gibi taktir ve teşekkür belgeleri ala bilirsiniz. Sizlerinde o arkadaşlarınızdan hiçbir eksiğiniz yok. Sadece bu yaz daha az tatil yapıp zayıf olan dersleriniz ağırlık olmak üzere derslerinize daha çok çalışmanız gerekmektedir.” Bir yandan öğrencilere nasihatler veren eğitimciler diğer yandan derslerinde başarısız olan öğrenci velilerini bizzat okula çağırıp tek tek görüşen öğretmenler onlara da özellikle şiddete başvurmamalarını konusunda uyardılar. Bu karneler bir nevi sizi temsil etmektedir. Bu yüzden çocuklarınızla bizzat ilgilenmemelerini, çalışıp da başarılmayacak hiçbir şeyin olmadığını öğrenci velilerine anlatmaya çalıştılar.

Derslerinde başarılı olan öğrenciler ise taktir ve teşekkür belgelerini anne ve babalarına biran önce göstermek için heyecan içerisindeydiler. Kimi öğrenciler ise okullarından uzun bir zaman ayrılacakları için üzüntü içerisinde kaldılar ve sonunda ayrılık zamanı geldiğinde ise sevinç gözyaşları sel olup aktı. Öğretmenler ise kimi zaman duygusal anlar yaşadılar ve 2017–2018 Eğitim-Öğretim yılı İstiklal Marşının okunması ile birlikte son buldu. MURAT GÜRBÜZLER/TOMARZA

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz