KAYBOLAN KADINI AFAD VE JANDARMA BULDU

KAYBOLAN KADINI AFAD VE JANDARMA BULDU

DİŞ HASTANESİNDE PROTEZ LABORATUVARI AÇILDI

DİŞ HASTANESİNDE PROTEZ LABORATUVARI AÇILDI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDE ÖNCELİK; İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDE ÖNCELİK; İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

TOMARZALI ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E MORAL MEKTUBU

TOMARZALI ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E MORAL MEKTUBU

ŞAMPİYON KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ

ŞAMPİYON KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ

TOMARZA’DA, 3. ULUSAL BEYDAĞI TIRMANIŞ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ
TOMARZA’DA, 3. ULUSAL BEYDAĞI TIRMANIŞ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Tomarza Belediyesi ve Sancak Dağcılık gurubunun ortak düzenlemiş olduğu Tomarza 3. Ulusal Beydağı 3080 metre tırmanış etkiliğinde zirveye ulaşan dağcılar zirveye Şanlı Al Bayrağımızı diktiler. Tomarza 3. Ulusal Beydağı 3080 metre tırmanış etkiliği 7 Ekim Cumartesi Günü ülkemizin dört bir yanından 236 dağcı ve doğaseverin İlçe Merkezine Tomarza Belediyesinin katkılarıyla getirildi. İlçe Cumhuriyet Parkında Saat […]

Tomarza Belediyesi ve Sancak Dağcılık gurubunun ortak düzenlemiş olduğu Tomarza 3. Ulusal Beydağı 3080 metre tırmanış etkiliğinde zirveye ulaşan dağcılar zirveye Şanlı Al Bayrağımızı diktiler.

Tomarza 3. Ulusal Beydağı 3080 metre tırmanış etkiliği 7 Ekim Cumartesi Günü ülkemizin dört bir yanından 236 dağcı ve doğaseverin İlçe Merkezine Tomarza Belediyesinin katkılarıyla getirildi. İlçe Cumhuriyet Parkında Saat 13:30’da bir program düzenlendi. Düzenlenen programa doğaseverlerin yanı sıra çok sayıda da Tomarzalılar katılım yaptı. Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayarak Sancak Dağcılık Grup Kurucusu Hasan Gürbüz’ün selamla bir konuşma yaparak ilçenin ekonomik ve kültürel değerleri hakkında katılımcıları bilgilendiren bir konuşma yaptı. Daha sonra mikrofonu alan Tomarza Belediyesi Kültür Müdürü Nermin Aksoy Karadavut doğaseverlere tırmanış etkinliğini Tomarza ilçesinde gerçekleştirdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim diyerek her türlü ihtiyacınızı biz Tomarza Belediyesi olarak yapmaya hazır dedi.

Programın sonuna doğru İlçeye ait Tarihi Merkez Cami ve Tomarza Kilisesini ziyaret eden doğaseverler tarihi mekânlarda hatıra resmi çekildiler.

Yine Tomarza Belediyesinin tahsis etmiş olduğu toplu taşıma araçları ile 1717 metre yükseklikte bulunan Tomarza İlçesine bağlı Çukuryurt yaylasına kamp alanı ulaşan dağcılar çadırlarını kurdular. Akşam saatlerine doğru Tomarza Belediyesi yemek ikramı ile devam eden ve son olarak kamp ateşinin yakılması ile devam eden programda Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık doğa severlerle tek tek ilgilenerek bu etkinliğin ilçemizde düzenlediğiniz için hepinize teşekkür ederek programın gerçekleşmesinde emekleri geçen Sancak Dağcılık Grup Kurucusu Hasan Gürbüz’e, Engelli olmasına rağmen yurdumuzdaki tüm dağları zor şartla rağmen gezen örnek dağcı olan Mustafa Kılıçaslan’a, Tomarzalı Dağcı Müslüm Kılıç’a, Kayseri Dağcılık Federasyonundan Musatafa Kara Ahmetoğlu’na, Dağyurdu, Çanyanlı, Küçüncanlı Mahalle Muhtarlarına, Tomarza Belediye Kültür Müdürü Nermin Aksoy Karadavut’a, Tomarza Temizlik İşleri Müdürü M. Oktay Yılmaz’a ve Tomarza Belediye Fen İşleri Müdürü Zafer Teciroğlu’na teşekkür belgesi ve plaketi verdi.

Gecenin geç saatlerine kadar yanlarında çeşitli müzik aletleri getiren doğaseverler türküler ve şarkılar söyleyerek doyasıya eğlendiler.

Sabaha karşı 03:30’da kalkan dağcılar Tomarza Belediyesi’nin ikram ettiği kumanyaları alarak 3080 metre yükseklikteki Beydağı’na 119 dağcı ile tırmanışa başladılar. Yüksek irtifa ve hava koşullarından dolayı 43 dağcı yerel rehberlerin eşliğinde geri döndüler. 76 dağcı saat 11:00’da zirveye ulaştılar. Yanlarında getirdikleri kum, çimento ve bayrak direğini çıkararak zirveye törenle Şanlı Türk Bayrağımızı dikerek zirve defterini doldurdular ve hatıra resmi çekildikten sonra geri döndüler. Tomarza Belediyesinin tahsis etmiş olduğu araçlarla 17:00’da toplu taşıma araçları ile dağcılar Kayseri İl merkezinde bulunan Havalimanlarına ve Otogarlara bırakıldı.

Sancak Dağcılık Grup Kurucusu Hasan Gürbüz yapılan bu etkinliğin Tomarza İlçesinin tanıtımına büyük katkıda bulunduğu gibi aynı zamanda Kayseri’nin tanıtımında büyük katkı sağladığını dile getirerek dağcıların ilçemizde her türlü ihtiyaçlarını karşılayan Tomarza Belediye Başkanı Fahrettin Işık başta olmak üzere tüm belediye personeline, görev paylaşımı yapmış olduğu Nevzat Işık’a, muhtarlara, Kayseri Dağcılık Grup temsilcilerine ve ülkemizin dört bir yanından ilçemize kadar gelen tüm doğaseverlere sonsuz teşekkür ve şükranlarımı sunarım diyerek 4.sünü düzenleyeceğimiz Tomarza Ulusal Beydağı Tırmanış etkinliğinde yeniden bir araya gelme dileklerinde bulundu. MURAT GÜRBÜZLER

 

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz