Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

TOMARZALI EĞİTİMCİ YAZAR ABDULLAH AYATA: “SON ERMENİ” ROMANI ABD SATIŞTA

Bu haber 08 Ağustos 2018 - 12:40 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.
TOMARZALI EĞİTİMCİ YAZAR ABDULLAH AYATA: “SON ERMENİ” ROMANI ABD SATIŞTA

Tomarzalı Eğitimci Yazar Abdullah Ayata tarafından kaleme alınan “Son Ermeni” romanı İngilizceye çevrilerek ABD başta olmak üzere birçok ülkede satışa çıkması ilçede sevinçle karşılandı.

Sözde Ermeni soykırım iddialarının olmadığını, bilakis Türklerin tehcir zamanında Ermenilere ne kadar yardım ettiklerini ve bu dostluğun hiç bitmediğini anlatan “Son Ermeni” Romanı, çevirisi yapılarak Ermeni diasporasına karşı bir hamle olarak ABD de satışa sunuldu.

Konu hakkında açıklama yapan Tomarzalı Eğitimci Yazar Abdullah Ayata şu açıklamalarda bulundu; Sonunda gönül dostlarımızın, okuyucularımızın, şair-yazar arkadaşlarımızın, öğrencilerimizin merakla beklediği haber ABD’den geldi. “SON ERMENİ “isimli romanımızın İngilizce basım ve dağıtım işlemine başlandı. Bu işlemin gerçekleşmesinde emeğini ve yüreğini ortaya koyan başta TASFO Kurucu Başkanı Fatih Özonur, Emre Serbest, Tercümanımız; Nora Dillingiham olmak üzere uzak diyarlardaki tüm Türk-İslam fedailerine, Türkiye’den Editörüm Emrah Bekçi, Avukatım Güneş Solak Hanımefendiye, yazar, şair, sanatçı dostlarıma, eğitimci arkadaşlarıma, okuyucularıma, öğrencilerime, şimdiye kadar şahsımdan maddi manevi desteğini esirgemeyen Yör-Türk, Türk Eğitim-Sen, Bilgi yurdu, Türk ocağı, Yeni Ufuklar, Kaysader, Tomarzalı Hemşerilerim, Develili Kardeşlerim, Şıhbaraklılar, Akçadağlılar başta olmak tüm sivil toplum kuruluşlarına saygı ve hürmetlerimi sunarım.” dedi. MURAT GÜRBÜZLER / TOMARZA

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA