googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
MURAT GÜRBÜZLER

TOMARZALI ÖĞRENCİLERE İNTERNET KULLANIMI VE POLİSLİK MESLEĞİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VERİLDİ

Bu haber 01 Mart 2019 - 11:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.
TOMARZALI ÖĞRENCİLERE İNTERNET KULLANIMI VE POLİSLİK MESLEĞİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ VERİLDİ

Gençlerin interneti güvenli ve bilinçli kullanması, sanal alemde karşılaşabilecekleri tehlikelerin farkına varması amacıyla Tomarza’da ”İnterneti Bilinçli ve Güvenli Kullanma Eğitimi ve polislik mesleği” konusunda seminer verildi.

Tomarza İlçe Emniyet Amirliği ve Kayseri TDP ortak çalışması ile Tomarza Kadın ve Gençlik Merkezinde, lise öğrencilerine internetin olumsuz kullanımı ve polislik mesleği ile ilgili seminer e yaklaşık 400 lise öğrencisi katıldı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli polis memurları tarafından verilen seminerde, güvenli ve bilinçli internet kullanımı için yapılması gerekenler ile internette karşılaşılabilecek tehlikeler anlatıldı.

İnternette bu güne kadar yaşanan olumsuzlukları anlatılarak, siber suçlara maruz kalınmaması için alınabilecek önlemlerden bahsedildi. Siber suçların cezai yaptırımlarıyla ilgili açıklamalar yapan polis memurları, öğrencilerden gelen güvenli internet kullanımıyla ilgili soruları da yanıtladı.

İnternete bağlanırken ve kullanırken uyulması gereken kuralların yanı sıra farkında olmadan siber suça maruz kalan kişilerin yapması gerekenleri aktardı. Özel içerikli fotoğraf, bilgi ve belgelerin kesinlikle çoklu paylaşıma sahip sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılmaması gerektiğinin altını çizen polis memurları, internette bugüne kadar yaşanmış ve yaşanabilecek olumsuz örnekler hakkında bilgiler verdiler.

Kariyer günleri kapsamında polislik mesleği hakkında bilgilendirildi. Programda öğrencilere polislik mesleği hakkında aydınlatıcı bilgiler verildi. Polis Nedir, Polisin görev ve sorumlulukları nelerdir, polisliğe başvuru şartları nelerdir konularında bilgilendirme yapıldı. Seminerin soru cevap bölümünde öğrencilerin polislik mesleği ile ilgili sorularını yanıtlayan uzaman polis memurları, polislik mesleğinin severek yapılması gereken ve fedakârlık gerektiren bir meslek olduğunu dile getirildi. MURAT GÜRBÜZLER

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER