Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png
İBRAHİM PEKBAY

TOPAL MOPAL…

Bu haber 05 Nisan 2019 - 13:48 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.
TOPAL MOPAL…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Çamlıca Camisi’nde, Miraç Kandili nedeniyle Kuran-ı Kerim okudu. Camiye gelenler ile kısa süre sohbet etti. Sosyal medyada paylaşılan videoda Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi seçim tartışmalarıyla ilgili “Çoğunluğu bizde. Şu anda hâlâ her şey devam ediyor. Öyle de olsa, bunlar neye dönmüş biliyor musun, bunlar topal ördek” dedi…

Kurandan okuduğu ayete gelince, halk arasında “Amenerrasulü” diye başladığından halk arasında “Amenerrasulü” olarak bilinen Bakara suresinin son iki yani 285 ve 286 ncı ayetleridir.

285- Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü’minler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır.”

286- Allah bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. (Şöyle diyerek dua ediniz): “Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılırsak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlâmızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yardım et.”

285 nci ayet inanışı, 286 ncı ayeti ise yakarışı ifade eder. Yani Dua ayetidir Amenerrasulü…

Buradan bir yere varmayacağım. Sadece söylenen ile yapılanı fark edin istiyorum.

Gelelim “Topla ördek” benzetmesine…

Bu Amerikan siyasetinin terimidir. Başkan seçilir ancak meclislerde çoğunluğu yoktur. Meclisler icraatlarını her an kesebilirler.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın  belediye meclislerindeki çoğunluğunu kastederek Ekrem İmamoğlu için “Topal Ördek” benzetmesi yaptı. Demek istedi ki, sen ne kadar hizmet etmeye, güzel işler yapmaya çalışsan da biz sana iş göstermeyiz.

Ekrem İmamoğlu, zor işleri başarmanın zor günlerde değerli olduğuna vurgu yaparak, “Biz, zorlukların üstesinden geliriz. Zira yönetirken hiç kimsenin partisine bakmayacağız. Kastedilen meclisteki üstünlük v.s. ise biz onu aşarız. Önemli olan hizmet değil mi? Öyle bir şeffaflık göstereceğiz ki, toplum bile şaşıracak. Görmedikleri bir şeffaflığı görecekler. “Topal” ya da “Çolak” gibi engelli tariflerini kastediyorlarsa bundan çok alınan olur. Avcılar’da iki kolu olmayan pırıl pırıl başkanımız var. Dünyada nice engelli başarılı insanlar var. Dolayısıyla yanlış bir tarif yapmış. Çolak olmak topal olmak bir eksiklik değildir. Ama aşacağız hiç kuşkusu olmasın” şeklinde cevap verdi.

 

Keşke TBMM’de yaptığınız gibi saat 19 itibariyle yayını kestikten sonra ortay getirdiğiniz icraatları göremediğimiz gibi, belediye meclislerindeki toplantıları da tv kanallarından canlı yayımlansa, millet kimin hizmeti engellediğini görebilse…

Ben öyle sanıyorum ki ilerleyen günlerde belediye hizmetlerini de “Tek ama tek başına kalmış adam” kendine bir şekilde bağlamaya çalışacaktır.

Aldığımız duyumlar bu şekilde…

Özellikle İstanbul ve Ankara illerini kaybetmek, psikolojisini bozdu, belli oluyor.

Ama bir şeyi unutmaması gerekiyor, şu anda kendisi de “Topal ördek” durumunda…

XXX

Devlet Bahçeliye bir başlık açmam gerekiyor.

Devlet Bahçeli, İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı son açıklamada; “CHP’nin İstanbul adayının mazbata diye tutturması akla ziyandır. Hiç kimse sokaklardan medet ummasın, kaos şakşakçılığına soyunmasın. Emel ve hedef sahiplerini uyarıyorum, bedeli çok ağır olur” dedi…

Sorarım, neymiş o ağır olacak bedel?

Ben “Akla ziyan” kelimesi için de sorarım da, soluğu mahkemede alıyorsunuz, uğraşamam sizinle…

Kimin aklında ziyan olduğunu millet görüyor…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA