İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ AR-GE VE İNOVASYON SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

FETÖ’NÜN KİTAP VE CD’LERİNİ YAKARAK İMHA EDEN KADINA HAPİS CEZASI

SABUNCUOĞLU: DERS ÇIKARTARAK BENZER ÖRGÜTLERİN DE OLUŞUMUNU ÖNLEMELİYİZ

SABUNCUOĞLU: DERS ÇIKARTARAK BENZER ÖRGÜTLERİN DE OLUŞUMUNU ÖNLEMELİYİZ

MMO-KTO İŞ MAKİNELERİNE TEKNİK BELGE DÜZENLEME PROTOKOLÜ İMZALADI

MMO-KTO İŞ MAKİNELERİNE TEKNİK BELGE DÜZENLEME PROTOKOLÜ İMZALADI

KAYSERİ ŞEKER YAZ SPOR OKULLARINDA 600 ÖĞRENCİ’YE KURS İMKANI

KAYSERİ ŞEKER YAZ SPOR OKULLARINDA 600 ÖĞRENCİ’YE KURS İMKANI

TSK KANDİL’İN KAPISINA DAYANDI
TSK KANDİL’İN KAPISINA DAYANDI

Milli Güvenlik Kurulumuzca tehlikeli gördüğü sınır boylarımızda ki yuvalanmış olan DEAŞ ve PKK/YPG gibi terör örgütlerinin temizlenmesi konusunda AK Parti hükümetine tavsiyede bulunmuştu. Bunun üzerine siyasi irade hiç vakit kaybetmeden 24 Ağustos 2016 tarihinde TSK’nin sınırı geçerek Fırat Kalkanı Harekatını başlatması emrini vermiştir. Kara ve Hava birliklerimizin sınırı geçerek etkili operasyonlarıyla Cerablus, Azez ve Çobanbey […]

Milli Güvenlik Kurulumuzca tehlikeli gördüğü sınır boylarımızda ki yuvalanmış olan DEAŞ ve PKK/YPG gibi terör örgütlerinin temizlenmesi konusunda AK Parti hükümetine tavsiyede bulunmuştu. Bunun üzerine siyasi irade hiç vakit kaybetmeden 24 Ağustos 2016 tarihinde TSK’nin sınırı geçerek Fırat Kalkanı Harekatını başlatması emrini vermiştir. Kara ve Hava birliklerimizin sınırı geçerek etkili operasyonlarıyla Cerablus, Azez ve Çobanbey gibi yerleşim yerlerini ele geçirerek örgütlerden temizlemiş böylece hem sınır güvenliğimiz sağlanmış, hem de buralara esas sahipleri yerleştirilmiştir. Terör örgütlerine Fırat Kalkanı harekatında vurulan şamar akıllarını başlarına getirmemiş olacak ki bu seferde sınır boylarımızdaki yerleşim yerlerimize saldırmaya başladılar. Bunun üzerine TSK 20 Ocak 2018 tarihinde Afrin’i ele geçirmek üzere Zeytin Dalı harekatını başlatmıştır. 5 ay kadar süren bu harekatta güvenlik güçlerimiz ÖSO ile birlikte hareket ederek çok büyük başarıları elde ederek Afrin’i ele geçirdi ve buralara da esas sahiplerini yerleştirdi.
Askerimiz Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatının ardından sıranın Münbiç ‘e geldiğini planlamaya başlamışken diplomatik kanallardan ABD ile varılan anlaşma üzerine operasyona gerek kalmadan bu konu halledilmiş oldu.
Münbiç’ten sonra Türk Silahlı Kuvvetlerimiz hedefine kuzey Irak’ta PKK’nın ana karargah olan Kandil’i koydu. Şu anda güvenlik güçlerimiz 40 yıldan beri binlerce sivil insanımızı katleden ve binlerce askerimizi şehit eden ülkemize çok büyük zararlar verdiren PKK terör örgütünün kökünü kurutmak için operasyonlarına devam ediyor. Sizin anlayacağınız TSK Kandil’in kapısına dayanmış durumda; sadece Cumhurbaşkanı ve Baş Komutan Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek vur emrini beklemekte.
CHP’li yetkililer Afrin harekatına karşı çıktıkları gibi Kandile girilmesinede karşı çıkıyorlar. CHP genel başkan yardımcılarından Özgür Özer Kandil’de kimse yoktur, orada ne işiniz var girilmesin diyerek küçümseme algısı yaratmaya kalkışmıştır. Bende ona diyorum ki madem ki Kandil’de kimse yok Özgür Özer Kandil’e bir tur düzenlesen de oraya CHP’lileri gezmeye götürsen nasıl olur diyorum.
Şunu açıkça ifade etmeliyim ki PKK terör örgütüne yardımcı olan dış güçlerle, içimizdeki HDP ile bazı CHP milletvekillerinin bu cani örgüte destek olup, terörist cenazelerine katılarak gözyaşı dökmeleri bu örgütü cesaretlendirerek güçlerimize saldırmasına yardımcı olmuşlardır.
Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatına komuta eden Korgeneral İsmail Metin Temel paşa Kandil operasyonuna da komuta etmektedir. İşte bu kahraman komutanı Muharrem İnce hedef alarak apoletlerini sökeceğine dair ant içmiştir.
Kandil operasyonu diğerlerine nazaran bölgenin coğrafi yapısı ve aşırı dağlık olması nedeniyle daha çetin geçeceğini gösteriyor. Şu an bordo berelilerimiz kuzey Irak’ta 25 km derinliğine kadar girmiş bulunuyor.
Carablus ve Afrin’den sonra her ne pahasına olursa olsun Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Kandil’e girerek kazanacağı zaferin haberini en kısa zamanda alacağımızı umut ediyorum. Bugüne kadar verilmiş olan binlerce şehidin acısı, dul ve yetim kalan evlatlarının ve analarının feryadı milletimizin sabrını son noktaya getirmiştir. Her ne kadar ana muhalefet partisi CHP siyasi mülahazalarla Kandil’e girilmesine karşı çıksa da şu andan itibaren kulaklarımız hep kuzey Irak’tan gelecek olan zafer haberinde olacaktır. Büyük Türk Milletinin güzide TSK kuvvetlerinin başarısı için duacı olalım diyorum…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz