Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

TÜBİTAK SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Bu haber 26 Şubat 2019 - 11:24 'de eklendi ve 16 kez görüntülendi.
TÜBİTAK SERGİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Erciyes Üniversitesi’nin (ERÜ) ev sahipliğinde düzenlenen TÜBİTAK 50. Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Sergisinin açılışı yapıldı.

Süleyman Demirel Spor Salonu’nda gerçekleştirilen sergi açılış törenine; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sabahattin Ünalan, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ile çok sayıda akademisyen, öğretmen ve öğrenci katıldı.

TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Sabahattin Ünalan, programın açılış konuşmasında, bu yıl 50.’si düzenlenen TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması sonucunda sergilenen 100 projeden 18’inin Türkiye finallerine katılacağını söyledi.

Prof. Dr. Ünalan, “TÜBİTAK tarafından tertip edilen bu yarışma lise öğrencilerine yönelik bir yarışmadır. Araştırma projeleri yarışmasıdır. Şu anda Türkiye’nin 12 ilinde bu şekilde sergi açılış töreni yapılmaktadır. 12 bölge üzerinden tertip edilen ulusal bir yarışmadır. 12 alanda 17 bine yakın başvuru yapıldı. Bizim Kayseri bölgesinde ise başvuru sayısı ise 800 civarındadır” dedi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç da konuşmasında, proje hazırlayan öğrencileri tebrik etti. Rektör Yardımcısı Kılıç, “Burada sadece araştırma projelerini yansıtmıyorsunuz. Aslında arkadaşlar hepiniz buraya gelmekle, bu sürece dahil olmakla, böyle bir araştırma sürecine girmekle, çok büyük bir cesaret sergilemiş oluyorsunuz. Şimdiden hepiniz yarışmanın kazananısınız. Bu araştırma ruhunuza gerçekten ihtiyacımız var. Bu anlamda bu tür faaliyetlere ihtiyacımız var. Öğretmenlerimize de, size destek olma konusunda teşekkür ederim” diye konuştu. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER