Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

TÜRK HARB İŞ SENDİKASINDAN BASIN TOPLANTISI

Bu haber 05 Ocak 2019 - 11:33 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.
TÜRK HARB İŞ SENDİKASINDAN BASIN TOPLANTISI

Kısa adı Türk Harb İş olan Türkiye Harb Sanayii, Savunma ve Güvenlik işçileri Sendikası yönetim kurulu tarafından Talas Konak Restaurantta Kayseri basınına bir sabah kahvaltısı verildi.

Kahvaltıdan sonra yapılan konuşmalar ve dağıtılan basın bildirisiyle askeri silah sanayi ile bunların tesislerinin özelleştirildiği, bu özelleştirmelerin milli menfaatlere ve vatan savunmasına vereceği zararlar ile stratejik, politik ve bölgesel bağımsızlığımız ile bu coğrafyadaki konumumuz bakımından içerdiği handikaplar hakkında detaylı bilgi verildi.

Kesinlikle sendikal ve maddi endişelerle yola çıkmadıklarını tek endişelerinin ülkemizin stratejik varoluşsal önemi olan silahların üretildiği, milletimizin etinden tırnağından arttırdığı büyük imkansızlıklara rağmen kurduğu ve bir asıra yakın süredir başarıyla silah sanayiine ve vatan savunması için olmazsa olmaz olan tesislerin özelleştirilerek elden çıkarılmasının doğurabilece tehlikeler ve endişelerdir.Bu konuda vazifemizi yapmak ve siz milletin dili kulağı değerli basın kanalıyla vatan ve millet için en doğru ve isabetli, yararlı olacak sonuca hep beraber konuşarak düşüncelerimizi sizlerle paylaşarak, kamuoyunu da katarak bilgilendirerek kamuoyunu en doğru kararı almak hususunda kanalize etmeyi milli bir görev sayarak yola çıktık şeklinde konuştular ve çıkışta basın mensuplarına bir bildiri dağıttılar. Büyük ölçüde Türk Harb İş Kayseri şube başkanı Özgür Özsoy’un yaptığı basın açıklamasında ve dağıtılan,yapılan konuşmaların desteklendiği Basın Bülteninde kısaca şöyle dendi.

ÖZGÜR ÖZSOY: ALINAN YANLIŞ KARARLARLA İLGİLİ DÜŞÜNCELERİMİZİ

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA DUYURMAK İSTİYORUZ.

Sakarya’da bulunan 1. Ana Bakım Fabrikası 20 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 481 sayılı kararla özelleştirme kapsamına alınmıştır. Bu fabrikamız yöre halkının maddi ve manevi desteği ile 1975 tarihinde kurulmuş m/48, m/52 ve Leopard tanklarının modernizasyonunu gerçekleştirmiş, özellikle sınır ötesi Fırat Kalkanı ve Zeytindalı harekatında görev yapan FIRTINA OBÜS silah sisteminin tasarımını, prototipini ve seri üretimini gerçekleştirmiş bir fabrikamızdır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Savunmada Millileşme” sloganı ile hepimizi motive ettiği bir dönemde, dünyada yalnızca en üst teknoloji ile üretim yapan 5 fabrikadan birisi olan 1.inci Ana Bakım Fabrikamızın özelleştirilmesi kararına anlam veremiyoruz. Ülkemiz ve milletimiz adına Sayın Cumhurbaşkanımızın adımızı duymasını ve yanlış bilgilendirme neticesinde olduğunu düşündüğümüz bu kararın tekrar değerlendirilerek düzeltilmesi gerektiğini düşünüyor ve umuyoruz. Sakarya 1. Ana Bakım Fabrikamızın özelleştirme kararı ile ilgili 05. 01. 2019 da saat 14:00 de imza kampanyası ve bir basın açıklaması yapacağız. Tüm sendikalar, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Siyasi Partiler, Dernek ve Odalar ve bütün Kayseri halkını Cumhuriyet Meydanında yapacağımız etkinliğe davet ediyoruz. Kayseri basınında Talas Konak Lokantasındaki kahvaltıya katılan basın mensupları Kayseri Harb İş sendikası başkanı Özgür Ersoya konuyla ilgili olarak sorulan soruları yanıtladı ve bundan sonra konuyla ilgili yapacağımız kamuoyuna yönelik bilgilendirme ve uyandırma faaliyetlerine yönelik çalışmalarda kıymetli basınımıızın desteğini bekliyoruz, tarih, milli bir meseleyle karşı karşıyayız.” dedi. İHSAN GÖRÜCÜ

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA