YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

BİSİKLET TUTKUNLARI ERCİYES’TE KARA MEYDAN OKUDU
BİSİKLET TUTKUNLARI  ERCİYES’TE KARA MEYDAN OKUDU

Birbirinden renkli aktiviteler ile adından söz ettiren Erciyes Kış Sporları ve Kayak Merkezi’ndebisiklet meraklıları karlı pistte pedal çevirmenin keyfini çıkardı… Sporu ve eğlenceyi bir araya getirerek misafirlerine alternatif etkinliklerle keyifli vakit geçirme imkânı sağlayan Kayseri Erciyes A.Ş. hafta sonu düzenlenen SnowDownhillMTB Challenge etkinliği ile adrenalin ve heyecan tutkunu bisikletlileri buluşturdu. Türkiye’nin en gelişmiş kayak merkezi […]

Birbirinden renkli aktiviteler ile adından söz ettiren Erciyes Kış Sporları ve Kayak Merkezi’ndebisiklet meraklıları karlı pistte pedal çevirmenin keyfini çıkardı…
Sporu ve eğlenceyi bir araya getirerek misafirlerine alternatif etkinliklerle keyifli vakit geçirme imkânı sağlayan Kayseri Erciyes A.Ş. hafta sonu düzenlenen SnowDownhillMTB Challenge etkinliği ile adrenalin ve heyecan tutkunu bisikletlileri buluşturdu.
Türkiye’nin en gelişmiş kayak merkezi Erciyes’te bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyona İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya Bursa, Adana, Denizli, Isparta, Nevşehir olmak üzere Türkiye’nin farklı şehirlerinden yaklaşık 100 bisikletli katıldı. Üç farklı kategoride gerçekleşen mücadeleler renkli görüntülere sahne oldu.
Erciyes Dağı’nda 2.200 metredeki Tekir Kapı gondol teleferikle bisikletlerini 2.470 metreye çıkaranmüsabakacılar Gondol üst istasyondan start alarak kayak pistinde hızla aşağı doğru yüksek adrenalinle finiş noktasına ulaşmak için bir birilerine meydan okudular.
Etkinlik sonucunda18 yaş üzeri kategorideZeki Özdemir birinci, Ramazan Emre İçöz ikinci, Emre Yıldız üçüncü oldu. 30 ve üzeri yaş bisikletlilerde Selim Merdan birinci, olurken İsmail Mutlu ikinci, Vehbi Taşkıran ise üçüncülüğü elde etti. 14 yaş üzeri müsabakacılarda birinci Şadan Batuhan, ikinci Emre Şahin, üçüncü Mustafa Taha oldu. Etkinlik, dereceye girenlere ödülleri ve madalyalarının verilmesi ile son buldu.
Bu konu hakkında bir açıklama yapan Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, “Kayseri Büyükşehir Belediye’mizin çok ciddi yatırımları ile Erciyesuluslararası kış sporları ve kayak merkezi haline geldi. Artık ülkemizin dört bir köşesinden ve dünyanın muhtelif ülkelerinden turistleri alıyoruz. Gelen misafirlerimizin eğlenmesi, sosyalleşmesi amacıyla çok farklı aktiviteler gerçekleştiriyoruz. Erciyes’te, dağlarda kış ve yaz mevsimlerinde birçok faaliyetin yürütülebileceğini de vatandaşlarımıza göstermek istiyoruz. Yaz faaliyetleri içerisinde bisiklet Erciyes’in en güçlü yanlarından bir tanesi. Ülkemizde tek downhill (Tepeden İniş) parkuru dağımızda var. Dünya bisiklet haritasına Erciyes’i Türkiye’den tek nokta olarak girdirdik. Bu kapsamda bisiklet kategorisinde uluslararası müsabakalar düzenliyoruz. Bisiklet ile etkinliği kışın da yapalım istedik. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz SnowDownhillChallege etkinliğinin bu yıl ikincisini düzenlemiş olduk. Dağ bisikletleri ile ülkemizin farklı şehirlerinden gelen sporculara, bisikletlilere karlı piste farklı bir ortam oluşturduk. Burada tabi ki yarışın ana hedefi birinci, ikinci, üçüncülük derecesinden ziyade dağımızda farklı bir etkinlik oluşturmak ve karda bisiklet sürmenin o keyifli anını yaşatmak. Gayet keyifli bir aktivite oldu. Geleneksel hale gelmeye başlayan bu etkinlik önümüzdeki yıl uluslararası boyut kazandırarak sürdürmeye devam edeceğiz. ”dedi
Erciyes SnowDownhill MTB Challenge etkinliği önümüzdeki yıl Uluslararası Dağ Bisikleti Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilerek global boyut kazanacak. (Spor Servisi)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz