KAYSERİSPOR 10 KİŞİ KALDIĞI MAÇTA BJK İLE PUANLARI PAYLAŞTI:1-1

KAYSERİSPOR 10 KİŞİ KALDIĞI MAÇTA BJK İLE PUANLARI PAYLAŞTI:1-1

BEŞİKTAŞ ŞEHİTLERİ ANDI

BEŞİKTAŞ ŞEHİTLERİ ANDI

KIZ ARKADAŞLARINI DÖVERKEN KEŞFEDİLDİ, DÜNYA 3.’SÜ OLDU

KIZ ARKADAŞLARINI DÖVERKEN KEŞFEDİLDİ, DÜNYA 3.’SÜ OLDU

GENÇ YEŞİLAY ÜYELERİ MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EDECEK

GENÇ YEŞİLAY ÜYELERİ MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EDECEK

ŞEHİT OSMAN BÖRKLÜOĞLU ANILDI

ŞEHİT OSMAN BÖRKLÜOĞLU ANILDI

ÜÇ KITANIN SON HÜKÜMDARI: 2. ABDULHAMİT HAN (1)
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 8 Aralık 2014 - 17:08:14

Osmanlı padişahlarının 34.sü ve en kıymetlilerinden biriydi. İslam halifelerinin 99.su olarak tarihe geçti. 1842’de doğdu, 1876’da halife oldu, 33 yıl Osmanlı devletinin ve milletinin yaşaması için, “bizim için hiç uyumamak, daima müteyakkız olmak farz-ı ayn” diyerek son evrensel imparator olmuştur. Allah ondan razı olsun ve mekânı cennet olsun. Ve çok sevdiği Hz. Peygambere komşu olsun. Ulu hakan 1918’de vefat etti. Halen mezarı, İstanbul’da, çemberli taşta, dedesi Sultan Mahmut’un türbesindedir.

Gök Sultan, ulu Hakan, Sultan 2. Abdülhamit tarih Türk milletine şöyle seslenmektedir. “33 sene devletim ve milletim için çalıştım. Elimden geldiği kadar hizmet ettim. Hâkimim Allah, bunu muhakeme edecek ise Resulullahtır. Bu memleketi nasıl bulduysam öyle teslim ediyorum. Hiç kimseye bir karış toprak vermedim. Hizmetimi ancak Allah’ın takdirine bırakıyorum.” Diyerek sürgüne gönderilir. Ondan sonra Osmanlı çok kısa süre içerisinde birçok toprak kaybeder ve cephelerde yenilir.

“KIZIL SULTAN” SÖZÜ NEREDEN GELMEKTEDİR?

Doğu Anadolu da Ermeniler tarafından kurulmak istenen devleti, Hamidiye Alaylarıyla bastırması sebebiyle “Kızıl Sultan” diyerek bühtanda bulunmuşlardır.  Birçok iftiralara uğramış, yanlış tanıtılmıştır. Ancak Sultan Hamit bu iftiralara aldanmadı, dinlemedi ve ona dil uzatan yalancılardan ve sahtekârlardanmaskelerini düşürerek milleti için yararlı ne ise hepsini yapmaktan geri durmadı. Ulu Hakan Yahudilerin Filistin de Ermenilerin Doğu Anadolu’da devlet kurma teşebbüslerini her defasında güçlü ve kesin olarak reddetti. Onun şanssızlığı devletin başında bulunduğu zaman içerisinde, hem dışta hem de içte şiddetli karışıklıklar olmasıydı. Bütün bu olumsuzluklara rağmen Osmanlı’yı geriye götürmediği parçalanmasına izin vermedi. Hatta meclisin birçoğunu Mason uşşağı olduğunu öğrendikten sonra, bu meclis Osmanlı’ya zarar verir diyerek kapatmıştır. Devleti, Milleti Allah’ın emirlerine göre adaletle idare etti. Osmanlı barış içinde, bolluk içinde, ucuzluk rahat ve huzur içinde yaşadı.

SULTAN ABDULHAMİT HAN – SİYONİST THEDOR HERZL GÖRÜŞMESİ

Dünya Siyonizm’inin fikir babası ve kurucusu olan Thedor Herzl, Sultan Hamit’in huzuruna çıktığında şu teklifte bulunduğunda, “ Filistin de Yahudiler için ufak bir toprak parçası talebinde bulunmuş, karşılığında ise Osmanlı devletinin tüm borçlarını silmesi için para teklif etmiş ve her sene yüksek bir miktarda vergi vermeyi taahhüt etmiştir.” Bunun üzerine ulu Sultan oturduğu yerden hiddetle ayağa kalkarak; “atalarımın kanlarıyla sulanıp aldıkları toprakları ben parayla satmam, derhal huzurumdan def olun!” diyerek bu Siyonist’i Osmanlı tokadıyla huzurundan kovmuştur. (DEVAMI VAR)

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz