Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ÜNİVERSİTELERİMİZ VE ŞEHRİMİZ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Bu haber 27 Eylül 2018 - 10:47 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.
ÜNİVERSİTELERİMİZ VE ŞEHRİMİZ İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Başkan Çelik, Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’nin Rektörlerini ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes Üniversitesi ve Kayseri Üniversitesi’ne atamaları yapılan yeni rektörlere iade-i ziyarette bulundu. Başkan Çelik, şehrin akademik seviyesini de yükseltmek için üniversitelerimizle birlikte elbirliği ile çalışacaklarını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ilk ziyaretini Erciyes Üniversitesi’ne yaptı. Başkan Çelik, Erciyes Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Mustafa Çalış ile bir süre görüşerek görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Cumhurbaşkanımızın atamasıyla çok büyük bir sorumluluk üstlendiğini ifade eden Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Elimizden geleni yaparak üniversitemizi daha yükseklere çıkarmaya çalışacağız. Sizin destekleriniz bizim için çok önemli. Her zaman desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de üniversitemiz için şehrimiz için birlikte çalışacaklarını ifade ederek, “Üniversiteler bir şehrin gelişmesi için en önemli unsurlar. İş alemi ile bilinen şehrimizin akademik seviyesini de üst seviyelere getireceğiz. Şehrimizdeki uyum kültürünün bir ayağı da akademik çevre. İnşallah şehrimiz için değer üretecek her konuda birlikte çalışacağız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, daha sonra Kayseri Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa’yı ziyaret etti. Başkan Çelik, Prof. Dr. Karamustafa’ya yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu. Erciyes Üniversitesi bünyesinden çıkan Kayseri Üniversitesi’nin de yeni bir bilim yuvası olacağını vurgulayan Başkan Çelik, “Şehri büyütmek için elbirliği ile gayret edeceğiz” dedi.

Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa da Kayseri Üniversitesini, Erciyes Üniversitesi gibi Türkiye’nin önde gelen üniversitesi yapmak için çalışacaklarını belirterek, “Kayseri halkı ile entegre olmuş, uygulamalı bilimler ve akademik anlamda bu şehre katkı sağlayan bir üniversite için elimizden geleni yapacağız” dedi. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA