Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

UZAKLARDAKİ HASRET  PERDELERİNİ AÇIYOR

Bu haber 16 Mart 2019 - 14:48 'de eklendi ve 73 kez görüntülendi.
UZAKLARDAKİ HASRET  PERDELERİNİ AÇIYOR

“Uzaklardaki Hasret” adlı tiyatro oyunu perdelerini tiyatroseverler için açıyor.23 Mart’ta Kayseri Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda,24 Mart’ta da Sivas ili Gemerek İlçesi konferans salonunda sahne alacak oyunun yazarlığını Ahmet Sıvacı yaptı.

Oyun Çanakkale Savaşına giden askerlerin aileleri ile vedalarını, kahramanlık destanlarını, savaş anını, Türk askerlerin ne zor şartlarda savaştığını, yabancıların savaş hilelerini, şehitleri, gazileri, anaları, öksüz çocukları ve sonunda elde edilen galibiyeti ele almıştır. Oyun kalabalık bir kadro ile hazırlanmış olup izleyiciye  harika bir Çanakkale ruhu yaşatacaktır. Türk askerinin iman gücünü, kazanma azmini ve Mustafa Kemal Atatürk’ün öngörü içinde uyguladığı savaş stratejilerini anlatmaktadır. Oyun duygusal yoğunlukta şehit türküleri ile dramatize edilmiş ve milli bilinç aşılanmaya çalışılmıştır.

Oyun savaş sonrasında geçmektedir. Çanakkale’de savaşıp Anadolu’nun bir köyüne gelen Smith’in hayat hikâyesinden bahsetmektedir.

Oyunda cephede yaşanan olaylar, Çanakkale’nin gizli kahramanlarının yaptıkları, ismini bile yeni duyacağınız isimlerle, eksik ve yetersiz malzemelerle neler yapıldığını ve ne güçlüklerle “Çanakkale Geçilmez” dendiğini anlatan canlandırmalar olup oyun sinevizyonlar ile süslenmiş ve dramatize edilmiştir.

Oyun, 23.03.2019 Cumartesi günü saat 19.00’da Kayseri Melikgazi Belediyesi Tiyatro salonunda Kayseri seyircisi ile buluşacaktır. 24.03.2019 tarihinde saat 18.00’da da Çepni Organizasyon aracılığıyla Gemerek Konferans Salonunda Gemerek izleyicisine güzel bir Çanakkale dramı yaşatacaktır. Tüm herkesin davetli olduğu oyunun Kayseri ayağı ücretsizdir.

Bu güzel oyunun oyuncu kadrosunu Aytekin Aydoğan, Hasan Bak, İsmail Yurt, Erdi Uzun, Hilal Tarhan, İbrahim Boyraz, Senad Kutay Sipahioğlu, Koray Karakoç, Fatma Uzun, Alperen Yusuf Kayademir, Gamze Çolak, İrem Kuş, İrem Koç, Süleyman Fatih Akyol, Sıla Okyay, Gökçe Genç, Atillahan Tekelli, Mustafa Çetinkaya, Samet Erarslan, Mustafa Daşkın, Atakan Aydoğan, Pelda Yetişgin, Mustafa Dursun, Begüm Dinçer, Zübeyde Bağıran, Serkan Berberoğlu, İsmail Deveci, İsmail Başer, Muhittin Barış Güven, Öznur Gökşen Dinç, Erkan Dinç, Esra Turan, Pelin Cansu Ural, Ömer Faruk Aktan, Cihan Aydoğdu, Özge Parlak, Safa Aktaş, İbrahim Boya, Hasan Çimen oluşturmaktadır. HAYRETTİN DOĞAN

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER