BAŞKAN CABBAR’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ TEBRİĞİ

BAŞKAN CABBAR’DAN ÖĞRETMENLER GÜNÜ TEBRİĞİ

AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN CAHİT ÖZDEN TÜRGEV’DE

AK PARTİ İL BAŞKANI HÜSEYİN CAHİT ÖZDEN TÜRGEV’DE

BÜYÜKKILIÇ: TARİHİ DOKUYLA İLGİLİ HARIL HARIL ÇALIŞIYORUZ

BÜYÜKKILIÇ: TARİHİ DOKUYLA İLGİLİ HARIL HARIL ÇALIŞIYORUZ

İLÇE MÜFTÜSÜ YAHYA POLAT, MELİKGAZİ’DE…

İLÇE MÜFTÜSÜ YAHYA POLAT, MELİKGAZİ’DE…

KAYMAKAM MURAT DURU, ÖĞRENCİ YURDUNU ZİYARET ETTİ

KAYMAKAM MURAT DURU, ÖĞRENCİ YURDUNU ZİYARET ETTİ

VALİ ORHAN DÜZGÜN’DEN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HALKALI GÜNÜ MESAJI

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.
Vali Düzgün, “İnsan Hakları, ucu bucağı bilinmeyen varlık âleminin tek rasyonel olgusu olan insanı insan yapan ve insanın sadece insan olduğu için herhangi bir şarta veya statüye bağlı olmadan doğuştan sahip olduğu dokunulmaz, vazgeçilmez, üstün nitelikli ahlaki değerlerdir” ifadesinde bulunarak, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:
“Bu özelliklerinden dolayı günümüzde insan hakları ve insan haklarına saygı bütün modern ve demokratik ülkelerin en önemli görevlerinden biri olmuştur. Bu görev doğrultusunda hem yurtta hem de dünya da gerek uluslararası sözleşmeler ile gerekse de anayasalar ile bu haklar güvence altına alınmıştır.
Birleşmiş Milletler tarafından 10 Aralık 1948’de kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi de bu güvencelerden biri olarak 6 Nisan 1949 tarihinde ülkemizde onaylanmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında da bu hak ve ödevler maddeler halinde yer alarak güvence altına alınmış, usulünce yürürlüğe giren insan hakları antlaşmaları yeri geldiğinde kanundan üstün tutulmuştur.
Özellikle son yıllarda yakın coğrafyamızda yaşanan savaş, iç savaş, yoksulluk ve çatışmalarda insanlık ve insan hakları adına dramatik olaylarla ve durumlarla karşılaşmaktayız. İnsan haklarının son derece önem kazandığı bugünlerde, yaratılmışların en şereflisi insandır buyuran bir dinin evlatları olarak, insanımızda insan hakları bilincinin gelişmesi için toplumun tüm kesimleri 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü bir fırsat olarak görmelidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, insanın değerinin ve onurunun korunduğu, insanca yaşamak için gerekli şartların olduğu bir dünyayı yaşatmayı sürdürebilme ve daha demokratik, daha özgür bir geleceğe ulaşabilme temennisi ile Kayseri halkının, milletimizin ve tüm dünya halklarının 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.”

2014 YILINDA KAYSERİ’DE İNSAN HAKKI İHLALİNE RASTLANMADI
Kayseri Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Başkanlığı, 2014 yılı içinde insan hakkı ihlaline rastlanmadığını bildirdi.
Kayseri Valiliği İl İnsan hakları Kurulu Başkanlığı’ndan alınan bilgilere göre, Kayseri’de 2014 yılı içinde 17 adet başvuru yapıldığı öğrenildi. Yapılan başvurularda Adli Yargılama Hakkından 1, çevre Hakkı’ndan 2, Dilekçe Hakkı’ndan 1, Kötü Muamele Yasağı’ndan 4 Sağlık ve Hasta Hakkı’ndan 3, diğer hususlardan ise 4 adet başvuru yapıldığı bildirildi.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Vali Düzgün, “İnsan Hakları, ucu bucağı bilinmeyen varlık âleminin tek rasyonel olgusu olan insanı insan yapan ve insanın sadece insan olduğu için herhangi bir şarta veya statüye bağlı olmadan doğuştan sahip olduğu dokunulmaz, vazgeçilmez, üstün nitelikli ahlaki değerlerdir” ifadesinde bulunarak, açıklamasını […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz