YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

VEDA ZİYARETİ
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 2 Haziran 2016 - 16:34:23

VEDA ZİYARETİ
Rahmet damlası Hz. Peygamber (S.A.V.) Efendimiz dünyasını değişmeden biraz evvel kendisini, Abdullah ibni Mesut başkanlığında bir sahabe topluluğu ziyarete gelirler. Ziyaretçiler gelipte yerlerini aldıkları sırada, Hz. Peygamberimiz (S.A.V.) Efendimiz yüzünü kendisini ziyarete gelenlere çevirir ve şöyle der, “Merhaban bikun, Allah sizlerin ömürlerinizi uzun, Hayırlı ameller lütfeylesin.”
“Allah bana ve size takva üzere olmamızı emir buyurdu” dedi. Allah’ın mülkün de ona karşı kibirli olmaktan uzak olmamızı, yine benim ve sizin için gerçek ahiret, yeryüzünde kibirlenmeyi, gururlanmayı, fesat çıkarmayı arz etmeyip ahiret ancak takva sahipleri ve Allah’tan korkmayı beyan ediyor.
Bu arada ziyaretçilere başkanlık eden İbni Mesutla Hz. Peygamberimiz arasında karşılıklı şu sözler cereyan ediyor İbni Mesut, “Ey Allah’ın Rasulü, ecel yakın mı?” Hz. Peygamberimiz “Ey İbni Mesut, yüce makama kavuşmak az kaldı, bütün vazifelerim sona erdi” dedi. İbni Mesut (Allah ondan razı olsun) Hz. Peygambere “seni kim yıkayacak?” Hz. Peygamber ehli beytim ve su anda burada olupta sizlerin göremediğiniz melekler yıkayacaklardır” dedi.
İbni Mesut, “Seni ne ile kefenliyelim Ey Allah’ın Rasulü” der? Hz. Peygamber beni beyaz bir bezle kefenleyin” ibni Mesut, “senin namazını kimler kılacak Ey Allah’ın Rasulü” der? Hz. Peygamber S.A.V. Efendimiz, “Ey İbni Mesut, beni yıkayıp, kefenleyip aynı zaman da kabrime koyduğunuzda, Önce benim dostum ve kâinatın Rabbisi Allah kılacak, sonra Cebrail, Mikail ve ölüm meleği Azrail kılacaklar, daha sonrada sahabem, cemaat, ya da ferdi olarak cenazemi kılacaklar, Ey İbni Mesut, sizler burada bulunmayan dostlarıma selamımı tebliğ yani ulaştırın” diye emir buyurdu. Daha sonra, “Şahit olunuzu her kim (LAİLAHE İLLALLAH, SALATU SELAM SENİN ÜZERİNE OLSUN DİYEN HERKESE BENİM SELAMIMI SÖYLEYÎN” buyurdu. Ve nihayet herkes yüce huzurdan ayrılarak, amcası çıktılar Hz. Peygamberimizin yanında yalnız kızı Hz. Fatıma kaldı. Bu arada Fatıma babasının yüzüne bakarak, babasının yüzündeki ecel terlerini hem siliyor, hem de şöyle duada bulunarak, “Allah’ım ölüm anında herkesin durumunu kolaylaştır” diyerek mübarek dudaklarından şu cümleler dökülüyor, “Babamın üzerindeki bu zorluk nedir, Ey Allah’ım” diye figan etmeğe başlayınca, cihan sultanı Efendimiz, kızna, “Ey yavrucuğum sil gözünün yaşını bundan sonra baban için zorluk yoktur” der ve ruhunu yüce Allah’a teslim eder. Yukarıdaki makaleden anlaşıldığına göre, dünyaya gelen herkes (Can)sahibi dünyaya geldiği gibi, tekrar dünyadan göç etmeğe mahkûmdur. Bir Allah dostunun söylediği gibi (ANNE RAHMİNDEN ÇIKTIK GELDİK BİR KEFEN ALDIK TEKRAR DÖNDÜK MEZARA).
**
PEYGAMBERLİKTEN MALUMAAT
Yine Rum diyarının azgın meliki (hükümdarı ) Kisra günlerden “bir gür yemene bir heyet gönderip, Arap yarımadasında meydana gelen Peygamberlik iddiasın bulunan Allahın rahmet Peygamberi, Hz. Muhammed S.A.V. Efendimiz hakkin da malumat, bilgi edinmek için, göndermiş olduğu heyeti gönderirken şöyle talimat veriyor. O peygamberlik iddiasında bulunan şahsı, sağ, ya da ölü, olarak yakalayıp getirmenizi isterim edası ile emir veriyor. Göndermiş olduğu heyet Arap yarım adasına varınca, araştırıyorlar, soruyorlar, nihayet aradıkları şahıs olan Hz. Peygamberi Medine’de buluyorlar. Kisra’nın gönderdiği heyet, Hz. Peygamberin yanına girdiklerinde Kisra’nın emrini arz ediyorlar. Ancak cihan Peygamberi, gelen heyete şöyle diyor, Bugün gidin yarın gelin diye söyler. Heyet Hz. Peygambere ikinci gün geldiklerinde, Hz. Peygamber efendimiz heyete, Allah Kisra hakkında gerçek hükmünü verdi, daha sonra Kisra’nın öz oğlu bu gece öldürüldü haberini bu olanğan üstü hal (Kisra’nın ölüm haberi) bir nevi Hz. Peygamberin bir mucizesi olarak tarihe geçmiş oldu. Nihayet Kisra’nın gönderdiği heyet Rum diyarına avdet ettiklerinde, Kisra oğlu tarafından öldürüldüğü haberini ikinci defa duymuş oldular.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz