Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

VEREM EĞİTİM VE FARKINDALIK HAFTASI ETKİNLİKLERLE TAMAMLANDI

Bu haber 12 Ocak 2019 - 12:59 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
VEREM EĞİTİM VE FARKINDALIK HAFTASI ETKİNLİKLERLE TAMAMLANDI

Verem Eğitim ve Farkındalık haftası her yıl olduğu gibi bu yılda ocak ayının ilk haftasında çeşitli etkinliklerle kutlandı.Verem Savaş Dispanserinde açılışı yapılan Verem Eğitim ve Farkındalık Haftası çeşitli etkinlikler ile devam etti.

Hafta boyunca bir AVM’ de stant açılıp bilgilendirmeler yapılarak Bakanlığımızın belirlemiş olduğu broşür ve çeşitli hediyelerin dağıtımı gerçekleştirildi.

Yine etkinlikler kapsamında Kayseri Devlet Hastanesi konferans salonunda İl Sağlık Müdürlüğü ve Kayseri Devlet Hastanesi personeline eğitim düzenlendi.

Eğitime; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. İsmail Altıntop, Hastane yöneticileri ve Birim çalışanları katıldı.

Halk Sağlığı Hizmetlerine bağlı Verem Savaşı Dispanseri katkılarıyla Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Aliye Bozdağ ve Kayseri Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Işın Gürpınar tarafından Tüberküloz tanısı, bulaşma yolları, tedavisi ve korunma yolları ile ilgili eğitim verilerek,tüberküloz hakkındaki sorular yanıtlandı.

Eğitim sonunda açıklama yapan Tüberküloz İl Koordinatörü Dr. Aliye Bozdağ; “72. Verem Eğitim ve Farkındalık haftası 6-12 Ocak tarihleri arasında tüm ülkemizde kutlanmaya başladı. Biz’de Kayseri olarak bu haftayı değişik etkinliklerle kutlamaktayız. İlk olarak açılışımızı Verem Savaş Dispanserinde Sağlık Müdürü’müzün katılımıyla gerçekleştirdik. Daha sonra bir Avm’ de stant açtık. Farkındalık oluşturmak amacıyla standımızda Verem Savaş Derneğ’imiz çeşitli hediyelerle katkıda bulunmuştur. Açılan standımızda bilgilendirme broşürlerimizi dağıtmış bulunmaktayız. Veremle ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla ilk ve ortaöğretim okullarında resim, şiir, karikatür ve kompozisyon yarışmaları yapılmaktadır. Bu yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize Verem Savaş Derneği ve Müdürlüğümüz çeşitli ödüller vermektedir. Verem Haftası kapsamında Bugün de Devlet Hastanemizin eğitim salonunda Devlet Hastanesi ve İl Sağlık Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği eğitim programını tüm sağlık çalışanlarına düzenlemiş bulunmaktayız. Yine aynı şekilde Şehir Hastanesi ve Üniversite Hastanesinde Verem Haftası nedeniyle ziyaretler yapmayı planlamaktayız” dedi. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER