MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

VEREM SAVAŞ HAFTASI
  • FARUKERGAN
    • FARUK ERGAN
    • faruker@kayserihakimiyet2000.com
    • 9 Şubat 2018 - 11:36:45

Verem hastalığı, kişiden daha ziyade toplumun hastalığı, yani bulaşıcı ve çabuk yayılan bir hastalıktır. Dünyada ve Yurdumuzda en çok görüleni akciğer Tüberkülozudur. Verem hastalığı, zamanında anlaşılır ve tedbir alınırsa, tedavisi çok kolay, basit bir hastalıktır. Verem Savaş Dispanseri tarafından bir kişiye verem teşhisi konulursa, tedavi zorunluluğu hekim tarafından hastaya bildirilir ve tedavisi titizlikle takip edilir. Günümüzde Verem tehlike olmaktan çıkmıştır ama ihmal etmeye gelmez. Eskiden “ince ağrıdan gidesin” diye beddua ederlerdi, Verem hastalığının kırsalda bilinen ismi buydu.
7 ŞUBAT 2018 tarihinde “71. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası” ile ilgili yapılan şiir, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödül töreni, İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan BENLİ, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. İsmail Kılıç, Milli Eğitim Md. Yrd. Sezai ÇAMDALI, Verem Savaş Derneği Başkanı İsmet EKİCİ ve Dernek yönetim kurulu üyeleri, Öğretmen, Öğrenci, Veliler ve Kurum görevlilerinin katılımı ile gerçekleşmiştir. Ayrıca Müncübe Orta Okulu öğrencilerinin sergilediği, Veremle mücadele oyunu görülmeye değerdi, çok başarılı çalışma yapmışlar.
Sevgili okurlar, Hekim ve konunun uzmanı değilim fakat uzun zamandır Verem Savaş Derneğinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktayım. Yönetim kurulu her ay düzenli olarak toplanır, Veremli hastaların tedavisi, gıda yardımı, hastaların yol parası ve tedavilerinin aksamaması için gereğini yapar.
Kayseri, Veremli hasta sayısında Türkiye sıralamasına bakarsak çok başarılı bir yerdedir. Bu titiz çalışmalarımızın sonucunda Türkiye Ulusal Verem Savaş Dernekleri Federasyonu tarafından, görevini en iyi yapan Verem Savaş Derneği seçilmiştir. Derneğimizin bu başarısında Dr. Osman Faik TOPÇU beyin emeği ve gayretleri çok büyük olmuştur. Temiz, sağlıklı ve Verem siz bir Dünyada yaşamak temennisi ile…..

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz