KAYBOLAN KADINI AFAD VE JANDARMA BULDU

KAYBOLAN KADINI AFAD VE JANDARMA BULDU

DİŞ HASTANESİNDE PROTEZ LABORATUVARI AÇILDI

DİŞ HASTANESİNDE PROTEZ LABORATUVARI AÇILDI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDE ÖNCELİK; İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDE ÖNCELİK; İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

TOMARZALI ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E MORAL MEKTUBU

TOMARZALI ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E MORAL MEKTUBU

ŞAMPİYON KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ

ŞAMPİYON KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ

VERGİ HAFTASI KUTLAMALARI BAŞLADI

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 26. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök ile grup müdürleri ile şube müdürlerini kabul etti.
23 Şubat – 1 Mart tarihleri arasındaki Vergi Haftası etkinlikleri dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök ile Vergi Dairesi Grup Müdürleri daha sonra Vali Düzgün’ü ziyaret etti.
Vali Düzgün, ziyarette yaptığı konuşmada, Vergi Haftası’nın sadece Maliye teşkilatının bir haftası olmadığını ve tüm vatandaşları ilgilendirdiğini belirterek, vatandaşların Vergi Haftası’nı kutladı.
İnsanların toplu olarak yaşamalarından kaynaklanan bir takım gereksinimler olduğunu kaydeden ve verginin bu anlamda önemli bir fonksiyonu ifade ettiğini dile getiren Vali Düzgün, şunları söyledi:
“Vergi, toplumların devlet olarak yaşamasından kaynaklanan güvenlik, eğitim, sosyal hizmetler, sağlık ve belediye hizmetleri gibi bazı konularda ortak yaşama giderlerini karşılamak amacıyla, huzur ve güven içerisinde bir milletin devlet güvencesi altında yaşaması için bir görev ve zorunluluktur. Zorunlu harcamalara, kamu harcamalarına katılma payı olarak nitelendirebileceğimiz vergilerin düzenli ve adaletli şekilde herkes tarafından verilmesi gerekiyor. Bu vergi haftası münasebetiyle de verginin öneminin tüm vatandaşlarımıza aktarılması da önemli.”
Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök de, 26. Vergi Haftası kapsamında eğitim ağırlıklı verginin tabana yayılması ve vergi bilincinin arttırılması amacıyla birçok okulda seminerler verileceğini belirterek, vergi bilincini aşılamayı hedeflediklerini ifade etti.
Hafta kapsamında vergi mükellefi esnafları da ziyaret edeceklerini belirten Vergi Dairesi Başkanı Özkök, onların sıkıntıları varsa dinleyip gerekli değerlendirmeler yapacaklarını da sözlerine ekledi.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 26. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök ile grup müdürleri ile şube müdürlerini kabul etti. 23 Şubat – 1 Mart tarihleri arasındaki Vergi Haftası etkinlikleri dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk koyan Vergi Dairesi Başkanı Niyazi Özkök ile Vergi Dairesi Grup Müdürleri daha sonra Vali Düzgün’ü ziyaret etti. Vali Düzgün, […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz