Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

YAZAR OKULU ÖĞRENCİLERİ SABAH KAHVALTISINDA BİR ARAYA GELDİ

Bu haber 11 Kasım 2018 - 15:02 'de eklendi ve 36 kez görüntülendi.
YAZAR OKULU ÖĞRENCİLERİ SABAH KAHVALTISINDA BİR ARAYA GELDİ

Yazar okul öğrencisi Erkan Gökkaya’nın açmış olduğu Talas Bahçeli eveler mahalle Mevlana Caddesi Alaçatı Kafe’de  yazar okulu öğrencileri bir araya geldi.

Yazar okulu öğrencileri Erkan Gökkaya Abdullah Özbilgin, Tuğba Çiçekyurt , Nülifer Polat, Kadriye Aslan, Ebru Bulkurcu sabah kahvaltısında buluşup sabah kahvaltısında kültür sanat edebiyat A kalemlar dergisinden konuştular.

İşyeri Erkan Gökkaya,” Yazar okulu dan yakından tanıdığım arkadaşlar benim işyeri Alaçatı Kafe de görmekten çok mutlu oldum ve sevindim bugün burada özel muhabbetli gün yaşıyoruz. Mekanımızda ayda bir olarak toplanma kararı aldık kendilerine teşekkür ederim” dedi.

2017-2018 yılı yazar okulu sınıf sorumlusu gazeteci yazar Yüksel Kalkan’ yeni çıkan kitabı “Dilek bir intizarın feryadı” kitabı hakkında sorulan sorulara cevap verdi.

Yüksel Kalkan,” (Dilek) bir intizarın feryadı

 Bu son kitabım şehrin yüzü iklimleri gibi değişse de, karakışın hiç gitmediği uzak bir yerinde yaşayan inanların dünden farkları olmayan, şehrin kıyısına savrulmuş kerpiçten yapılma, toprak damlı, sıvaları dökük, mahzun, küskün, çekingen karanlık, soğuk ve dolambaçlı sokaklarında diz boyu yoksulluk ve sefaletin ve gecekondu sosyal hayatını anlatan bir kitap olduğunu ifade ederken

Kalkan,  “Bizlerinde büyüdüğü, Yanık nağmeleriyle gönül telini titreten, her seher vakti kimseler görmeden, duymadan incecik bir kan sızdıran acılı türkülerin söylendiği, sönmeyen, sönmeyecek ateşlerin yandığı, başları her zaman yana düşük, solgun yüzlü, dalgın, yoksulluğu, hastalığı kendinden bilip bir suçlu gibi ezik insanların yaşadığı yeri anlatan bir kitap.” Olarak piyasaya sürdük.”Dedi.

Yazarlık konusunu konuşan yazar okulu öğrencileri “Yazarlar, edebiyatı şekillendirendir, Yazar toplumun sözcüsüdür.” Sözleriyle sohbet sürerken, konuşmalarda “Yazarlar, bazı şeyleri söylemek için değil, nasıl söylerim ki insanlığa faydalı olurum insanlık eğitimine nasıl katkım olur diye yazarsa işte bu yazardır. Edebiyat mesela, hayattır. İnsanı hayatın bir ucundan yakalar Bu yakalama yeri gelir insanı bir yokluktan varlığa, bir açlıktan bir doyumluğa ulaştırır. İnsanlar edebiyatın duygusundan inançlarından ve değerlerinden yararlanır.Edebiyatı sevemeyenin ruhunda bir hastalık vardır. Temelinde insan olmayan edebiyat yok olmaya mahkûmdur.”dendi. YÜKSEL KALKAN

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA