YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

YAZAR RIDVAN KARABULUT KİTAPLARINI SEVENLERE İMZALADI
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 19 Ocak 2016 - 20:28:10

Yazar Rıdvan Karabulut kitaplarını sevenlere imzaladı.
Operor Cafe Goodiva da yapılan imza gününde yazar Rıdvan Karabulut “Dünden Bugüne Üstün Yetenekliler Eğitimi” kitabını imzalayıp okuyucularla sohbet etti.
Kitap İmza gününde Operor Cafe Goodiva işletme sahibi Münever Avşar,” Her zaman kapımız kitapseverlerle ve yazarlara açıktır bundan sonra işletmemizde yazarları ve okuyucuları buluşturacağız eğitimci Rıdvan Karabulut’a başarılar sizlerde güzel sohbetler diliyorum,”dedi.
“Dünden Bugüne Üstün Yetenekliler Eğitimi“ kitabı hakkında bilgi veren Rıdvan Karabulut,”Zihinsel geriliklerle makul bireyi nasıl ailenin ve toplumun vicdanına terk etmezsek yüksek zihin potansiyeline sahip bireyi de genel popülasyonunun ve toplumun vicdanına ya da normlarına terk edemeyiz. Eğitimi önemsemeyen, eğitimde fırsat eşitliğini benimseyen ülkelerde genel eğitimin dışında bir “elit eğitimi” vazgeçilmez bir sorumluluk yaklaşımıdır.Bunu söylerken felsefi bir hareket noktası olarak, hangi potansiyele sahip olursa olsun her çocuğun hayata iyi bir başlangıç yapama hakkının olduğu evrensel ilkesine aykırı bir görüş beyan etmiş olmuyoruz” sözlerine yer verdi.
Bir soru üzerine yazar Karabulut,” Üstün yetenekli bireylerin her ülkede nüfusuna oranla varlığı bilinmektedir. Bir potansiyel olarak seçkin ve stratejik bir kıymet ifade eden bu varlığın değerlendirilmesi halinde o ülkeye, topluma, geniş olarak bütün insanlığa yararlar sağlayacağı tartışmasız bir gerçektir. Değerlendirilmemesi halinde ise bu potansiyellerin tarafsız olması yanında psikolojik ve kişilik bozuklukları olan sorunlu bir kesim haline dönüştüğü bir vakadır.”
ÇOCUKLARIN HEPSİ ZEKİDİR AKILLIDIR.
Okuyucuların ikinci sorusunda Rıdvan Karabulut,” İki kardeş çocuk var birsine, sen akılısın derseniz öteki çocuk ona üzülür ve arsızlaşır kontrolsüz olur. Bir çocuk vardı onu çağırdım, karışımızda çiçek vardı; şu çiçeğe vermesek ne olur dedim. “Kurur” dedi. Sende bir çiçeksin bak sana eğitim veremez isek kurusun nasıl bir doktor olacaksın” dedim. Çocuklarla bireysel olarak ilgilenmek lazım çünkü çocukların hepsi zekidir akılıdır.
Matematik de zeki olan akılı matematik de zeki olmayan akıl olmaz diye bir şey yok önemli olan çocukları eğitimidir.”dedi.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz