KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KARDEŞ KAL TÜRKİYE TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

KAYSERİ’DE ‘NEVRUZ’ COŞKUSU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

ÇİFTLİK BANK’TAN SONRA ‘RESTORAN BANK’ VURGUNU

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

103’NCÜ YILINDA ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANILDI

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

REGAİP KANDİLİ’NİZ MÜBAREK OLSUN !

YAZARLAR İSTİŞARE TOPLANTISINDA BULUŞTU.

TYB Kayseri şubesi tanışma ve kaynaşma toplantısını Mazakaland parkı Harikalar Sofrasında sabah kahvaltı vererek yaptı.

 Kahvaltılı toplantıda iki dönem TYB Kayseri şube başkanlığı yapan kendi isteği doğrultusunda ile ayrılan Ahmet İlhan’a başkan Vedat Sağlam hizmet teşekkür plaketi verdi.

 Plaket töreninde duygusal bir konuşma yapan Ahmet İlhan, “Sivil toplumlar yükseldikçe, siyaset düşüyor –Siyaset yükseldiği zaman sivil toplumlar düşüyor. Böyle bir dünyada yaşıyoruz. Benim düşüncem yoldan çekilip gençlere yol açmaktı çekildim ve gençlere yolun açtım. Dört yıl yazarlar biriliği başkanlığı yaptım bazı kusurlarımız olmuştur yazarlar olarak haklarınızı helal edin.”dedi.

Düzenlenen kahvaltılı toplantıda konuşan Türkiye yazarlar birliği Kayseri şubesi başkanı Vedat Sağlam, “Geçtiğimiz günlerde yaptığı olağan kongrenin ardından üyelerimiz ve davet ettiğimiz sivil toplum örgüt başkanlarıyla tanışmak ve fikir alış verişi için bir aradayız.

Yazarlar aydın insanlar fikirlerine saygı duymak gerekir ve milletin en değerli varlıklarından birisi de şüphesiz ki düşünen insanlar sizlersiniz. Sizlerin sorunlarına çare bulmak için yazarlar birliği kurulmuştur. Kayseri yazarlar biriliğini şehrimizde bulunan siyaset dışı sivil toplum örgütleri Milli Eğitim ve Belediyelerimiz destek vermekteler. Bizler yazarlar biriliği olarak birlik ve beraberlik içinde olursak iş kolay tutarız. Biliyorum birçok arkadaş sıkıntılarını burada yazılı olarak verdiler. Selim Bey notuna aldı bunlarla ilgili yine geniş bir toplantı yapmamız gerekir. Arkadaşlar sıkıntıların çözümü birlikte bulacağız.”dedi.

Toplantıda bulunan TYB üyeleri kendi fikir ve düşüncelerini anlatılar. Konuşmalarda şehrindeki büyük kuruluşların yazarlara sahip çıkmalarını istediler. Milli Eğitimi il dışından şairleri ve yazları çağırıyor okullarda söyleşi yaparak davetli yazarların kitapların sattırıyorlar. Kayseri’de çok güçlü yazarların olduğun şehrin yazarlarına daha önem verilmesini istediler.

 

Erciyes üniversitesi Türk Dili Edebiyat bölüm başkanı Prof. Dr. Atabey Kılıç, “Ben olmanın zamanı değil birlik olmanın zamanıdır. Bundan yedi yıl öncede beş tepeler parkı Kayseri evinde böyle bir toplantı düzenlendi kültür sanat için ne yapılır konuşmaları oldu. Bugün yine yedi yıl önceki konuşmalar oluyor. Öncelik TYB kendine ait tarihi bir yeri olması ve ayda bir düzenli bir istişare toplantısı yapılması, çözüm üretilmesi gerekir. “dedi.

TYB  toplantısına Kadir Karaman, Hacı Sarı, Kuder Başkanı Mücahit Bulut, Oğuz Memiş, Selim Tunçbilek, Orhan Gün, iş adamı KEK  Mustafa Tekkellioğlu, Ensar vakfı başkanı Ahmet Erkan, Muhsin İlyas Subaşı, Zeynel Abidin Kaynar,Bekir Oğuzbaşaran, İsmail adil Şahin, Reçep Çalkaner,İhsan Görücü, Prof. Dr. Atabey Kılıç, Halit Erkiletlioğlu, Ali aslım, Zeki Genç, Hacı Yakışıklı, Mustafa Susmaztürk, H. İbrahim Karadavut, Hasan Gürpınar, Mesut Çoşkun, Şeymus Çicek, Mehmet Kaşlı, M. Ali Gül, Cafer Dalmaz, Sergül Vural, Güner Dinçaslan katıldı.

 

 

 

 

  • Etiketler
  • Açıklama
  • TYB Kayseri şubesi tanışma ve kaynaşma toplantısını Mazakaland parkı Harikalar Sofrasında sabah kahvaltı vererek yaptı.  Kahvaltılı toplantıda iki dönem TYB Kayseri şube başkanlığı yapan kendi isteği doğrultusunda ile ayrılan Ahmet İlhan’a başkan Vedat Sağlam hizmet teşekkür plaketi verdi.  Plaket töreninde duygusal bir konuşma yapan Ahmet İlhan, “Sivil toplumlar yükseldikçe, siyaset düşüyor –Siyaset yükseldiği zaman sivil […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz