Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

YENİ İSİM VE YENİ YÜZLE HOŞ GELDİN AKALEMLER

Bu haber 03 Ekim 2018 - 11:26 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.
YENİ İSİM VE YENİ YÜZLE HOŞ GELDİN AKALEMLER

Bir Yıldır yayınlanmakta olan Acemi Kalemler dergisi ikinci cildine isim değişikliği yaparak  akalemler olarak başladı.

Geçen bir yıllık yayın süresi içinde önemli çalışmalar yayınlayan, edebiyat tartışmalarına kapı aralayan akalemler gelecek için de yeni yüzü ve muhtevası ile ümit vadediyor.

“Söz Çürümez” başlığı ile çıkan dergi sözün, sanatın ve ciddiyetin önemine vurgu yapıyor. On iki sayısıyla ortaya konulan cesur çıkışlarını ve edebi haretliliği genç kadrolarının oluşuyla açıklayan derginin akalemler olarak ilk sayısında son dönem hikayeciliğimizin önemli isimlerinden Misli Baydoğan ve onunla yapılan söyleşi yer alıyor. Misli Baydoğan “Hu diyen Karga” ve “Yakup’un Kanatları” kitaplarıyla tanıdığımız önemli yazarlarımızdan.

Selim Tunçbilek’in ’21. Yüzyıl Türk Şiiri (Üç Tarzı Estetik)” başlıklı yazısında Türk Kültür ve Medeniyeti ile birlikte Türk Edebiyatının kuramsal yönünü ağırlıklı olarak ele alan hacimli bir yazının geleceği kanaatini okurda uyandırıyor. Yazar “Günlük çekişmelere kurban edilmiş toplum zihninden bir an önce çıkmamız gerekmiyor mu? Fikri zenginlik ve birikimlerimizi günlük kavgalarımıza kurban ederek daha uzun soluklu bir millet ve onun değerlerinin toplamı olan kalıcı bir medeniyet yaratabilme imkânımız var mıdır? “ sorusuyla zihin dünyamıza eleştiriler yönettiği yazısı göz dolduran bir yazı olarak dikkat çekiyor.

Dergide yazı ve şiirleriyle sırasıyla: Selim TUNÇBİLEK, Yüksel AKÇAYIR, Melike ÇELİK, Mustafa YILMAZ, Z. Meral KONŞUK İVECAN, Selçuk ŞAMİL, Misli BAYDOĞAN, Fatma DAĞLI, Kurtuluş ÇELEBİ, Selin Meriç ÜNAL, G. Ebru BULKURCU, Zehra AKKAYA, Şeyma TEMİZSOY ve Burhan KALE çalışmalarıyla yer alıyorlar.  (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER