SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

SÜPER LİG KULÜPLERİNE ‘VAR’ EĞİTİMİ VERİLİYOR

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

MELİKGAZİ’DE ÖNCELİK; SERİ, GÜVENLİ VE AKIŞKAN ULAŞIM

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

PALANCIOĞLU YOL ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

ANILARLA YOLCULUK

ANILARLA YOLCULUK

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

İÇ ÇAMAŞIRINDA UYUŞTURUCU İLE YAKALANAN ZEHİR TACİRİNE 8 YIL 4 AY HAPİS

YOĞUN BURÇ ŞİİR DİNLETİSİ DEVAM EDİYOR
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 11 Ocak 2016 - 17:38:29

Cuma gecelerin vazgeçilmez şiir dinletisi büyükşehir belediyesi Yoğunburç kültür merkezinde şehrimizin seçkin şiirleri gönül şiirleri okumaya devam ediyor.
THM sanatçısı Abdullah Öneri Anadolu türküleri söyleyip gönülleri fetih ederken Aşık Mahrumi ve Aşık çapanoğlu sözlü atışmaları geceye katılan konukları kah kaha boğdu.
Usta şairlerin şiirlerden ve şehrimizin tanınmış şairlerinden Duran Tamerin “ Gel Gayri” okuyan gecenin sunucusu Asuman Yiğitoğlu dinleyicilerin ruh dünyasını hayal âleminin ötelerine götürdü.
Her hafta olduğu gibi büyükşehir belediyesi Yoğunburç kültür merkezinde 2016 yılının ikinci haftasında Duran Tamer, Avanoslu şair İhsan Demir, Hasan Mavili, Mustafa Acar, İbmail Adil Şahin, Mehmet Kaşlı, Mustafa Alkan, Bekir Balaban Ahmet Karcalar, Melike Çalı, Şeref Kavadavut, Orhan Eroğlu, Abdullah Ayata, Aysel Büyükbaş, Bekir Oğuzbaşaran, Mesut Özbek, Medine Kaygusuz, Mustafa Ferit Yıldız, Halit belgeli, Bülent Ünsal, Sena Balcı, Hamza Eroğlu, Hikmet Durgit Ayşe Konur Eflatun Aksoy, Şehymus Çiçek, Hatice Birinci şiirleri gönül rüzgarı estirdi. Ayrıca şiir yorumcusu Malik Şahin gönül şairi Hamza Eroğlunun şiirini okurken şair Hatice Birinci babasına yazdığı şiiri okuyunca gönüllerde suskunluk yarattı. Her zaman olduğu program sonunda şiir okuyan şiir gecesini sorumlusu Şehymus Çiçek çok güzel şiir yorumuyla “Babam Adımı Yusuf Koymalı idi.”
Programda THM sanatçısı Abdullah Öneri,” Kozanoğlu Avdan Gelir, Yozgat sürmelisi ve Neşet Ertaştan Kırşehir” türküsü okurken Hasan Mavilide sevilen Kayseri türkülerine yer verdi ve ardından Mustafa Alkan’da Erzurum yöresinde efkâr dolu bir Türkü okudu.
KÜÇÜK SENA BALCIDAN BÜYÜK ŞİİİR
Şair Mustafa Ferit Yıldızın torunu kendisinin yazdığı “Güzel Dağ” isimli şiiri okuması için sahneyi gelen öğrenci Sena Balcı, ilk kez çıktığı sahnede heyecanlanmadan güzel Türkçesiyle şiirin bitirmesiyle davetliler tarafından alkışlanıp tebrik edildi. Dedesi Mustafa Ferit Yıldız, torunu Senanın şiirini dinleyen anneannesi de duygulu dakikalar yaşadı.
ŞİİR SEVENLERİ, CUMA GÜNÜ ŞİİR AKŞAMLARINA BEKLİYORUZ.
Şair Şeyhmus Çiçek,” Büyükşehir belediyesi Yoğunburç kültür merkezinde Türk edebiyatının seçkin şairlerinin ve Kayseri şairler şiirlerini katılmasıyla her geçen gün dinleyici ve okuyucu sayısı artıyor. Bu artışda bayanların daha yoğunlukta olduğu gözükmekte. Burada bir birilerini tanımayan şairler Yoğunburç şiir akşamları sayesinde tanışmış oluyorlar. Yeni şair adayı arkadaşlarla usta şairlerin sohbetinde şiir nasıl yazılır ve nasıl okunur gibi edilen sohbetleri görüyorum buda beni mutlu ediyor. Tüm Kayserili şiir sevenlerimiz Cuma akşamı şiir gecemize bekliyoruz.”dedi.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz