15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

15 TEMMUZ’DA İLÇE PROTOKOLÜNDEN ŞEHİTLERE ZİYARET

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

ALİ YILMAZ’IN EN MUTLU GÜNÜ

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

SARIZ MİSAFİRHANESİ YAŞAM SAĞLIYOR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN YARIŞTILAR

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

CIRGALAN MAHALLESİ’NDE MODERN DÖNÜŞÜM

YOĞUNBURÇTA MALİK ŞAHİN RÜZGARI ESTİ
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 4 Ocak 2016 - 17:32:23

Malik Şahin Şiir ve Türkü gecesi, Büyükşehir Belediyesi Yoğunburç Kültür Merkezsinde yapıldı.
Şiire sevdalı adam, olarak tanınan eğitimci ünlü şiir yorumcu şair Malik Şahin gecesinde gönül şiirleri havalandı taş binada gönül şiirleri ve THM sanatçısı eğitimci Orhan Köksal’ın Anadolu esintisi gönül türküleri yankılandı.
“Nice söz söylendi / Ölen söz değil, sözü söyleyendi/ Söz şiire, şiir gönüllere misafir bu gece” diyen şiir yorumcusu Malik Şahin son olarak üstat Necip Fazıl “Zindan Mehmede Mektup” şiiri ile geceye katılanları mest etti. Şair Malik Şahin, Geceye katılan Türkiye Yazarlar biriliği kayseri şube başkanı Vedat Sağlam’a gecenin düzenlenmesinde yardımlarından dolayı teşekkür etti başkan Vedat Sağlam için özel bir şiir okudu.
Programın ortasında Kayseri Halk Ozanları Kültür Derneği başkan yardımcısı Duran Aydın şair Malik Şahine gecenin anasına minyatür “Kayseri Halk Ozanları Kültür Derneği” yazan bir bağlama plaketi hediye edip şaire başarılar diledi.
KAYSERİ ŞAİRLERİNİN ŞİİRLERİ GECEDE ALKIŞ ALDI
Şair Hacı Kısır,”Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz şiir gecesinde şehrimizin önemli şiir yorumcu şair Malik Şahin Kayseri şairlerinin şiirlerini ve Türk şiirlerinden örnekler verecek. Sivil toplum örgütlerinin başkanlarına şairlere ve Bünyan İlçe Milli Eğitim müdürü Kadir Özbaya ve Bünyan İlçemizden gelen öğretmenlerimize Hakimiyet gazetesine gece adına teşekkür ederim.”dedi. Malik Şahin gecede Kayserinin tanımış şairlerinden Mehmet Ali Gül, Bekiroğuz Başaran, Muhsin İlyas Subaşı, Hacı Kısır, Ahmet Karaca, Şeyhmus Çiçek, Mustafa Ferit Yıldız, Ali Rıza Navruz, Köksel Akçalı,Halit Belgeli, Duran Tamer,Deniz Şimşek, Ergül Bilgin şiirler okudu.
Malik Şahin şiir gecesinde şair Hüseyin Akpınar yine çok yorumuyla “Ihlamurlar Çiçek Açtığı Zaman” şiirini okudu. Yine tanınmış şairlerden Özdemir Asaf, Abdurahim Kakarakoç, Necip Fazıl dan şiirlere yer verdi.
Malik Şahin “Şiir ve Türkü gecesi “ program sonunda Bünyan İlçe Milli Eğitim müdürü Kadir Özbaya THM sanatçısı Orhan Köksal,TYB Vedat Sağlam, İsmail Adil Şahine, Kültür Bakanlığı THM sanatçısı Namık Kemal Bilgin, Mehmet Keser, Ozan Cemal Toptaş ve geceye katılan davetlilere teşekkür etti. Şiirlerini okuduğu Kayseri şairleriyle birlikte toplu fotoğraf çektirdi.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz