KILIÇDAROĞLU İL BAŞKANLARI TOPLANTISI’NI ERCİYES’TE YAPACAK

KILIÇDAROĞLU İL BAŞKANLARI TOPLANTISI’NI ERCİYES’TE YAPACAK

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

İL İSTİHDAM VE MESLEKİ EĞİTİM KURULU TOPLANDI

BÜYÜKŞEHİR’DEN YEŞİL ŞENLİK

BÜYÜKŞEHİR’DEN YEŞİL ŞENLİK

KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE YARIŞACAK FİLMLER BELİRLENDİ

KAYSERİ ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ’NDE YARIŞACAK FİLMLER BELİRLENDİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ’NDEN ŞEHİTLİK ZİYARETİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİ ÇOCUK MECLİSİ’NDEN ŞEHİTLİK ZİYARETİ

“YÜRÜ”MEK…
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 7 Temmuz 2017 - 12:22:33

Yıl 1994…

Geçirdiğim kalp krizi sonrasında bypass ameliyatı geçirmiştim. Operasyon sonrasında doktorum “Yürü” dedi.

Yahu, ben ömrümün en güzel yıllarını sürekli yürüyerek geçirdim, ne yürümesi.

Önce okul yıllarımızda öyle servisle filan gidip gelmek gibi bir adet olmadığından, yürüdüm. Sonra işim nedeniyle dağ bayır demeden 8 sene yürüdüm. Sonra yine işim nedeniyle yürüdüm. Sonra zamanın koşullarında aracım olmadığı için zorunlu yürüdüm, daha ne yürüyeyim ki!

Ha bak şu var, daha sonra araca alışınca, şeye bile araçla gitmeye başladık ve sonunda da yağlanınca kalp krizi ile yüz yüze geldik.

Doktorların sözüne kulak asmak gerekir.

“Yürü” dedilerse yürüyeceksin kardeşim, çaren yok…

Bir de “”Cenab-ı Hak bir kimseyi zengin etmek isterse ona, `yürü ya kulum` demesi yeter” diye bir söz var. Ancak ben bu sözün doğruluğu konusundan çok emin değilim. Çünkü her şey için “Ol” deyince olduran Cenab-ı Hak, durduk yere hiç bir şeye “Ol” demez diye düşünüyorum. Doğru mu düşünüyorum, orasını çok da bilmiyorum işin aslına bakarsanız.

Ama şu kesin…

“Yürü”mek, kesinlikle faydalı bir şey. Sağlık için yürüyebileceğimiz gibi, geçenlerde de yazdım, anayasanın bize verdiği demokratik hakkı kullanmak anlamında da yürüyebiliriz. Bu hak, yine dediğimiz gibi, birileri tarafında verilmiş “Lütuf” olarak kabul edilemez.

Kılıçdaroğlu, Ankara’dan İstanbul’a kadar “Adalet talebi” ile yürümeyi amaçladı ve yürüyor, bitmek üzere.

Anlaşılmayan şu; iktidar “Yürü kardeşim, demokratik hakkın, kullan” demek yerine neden işgilleniyor da “Sana lütufta bulunuyoruz” diyor?

En son Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Ben Kılıçdaroğlu’nun bir adalet anlayışına sahip olduğunu düşünmüyorum. Şu anda yürüyor. Yürürken aslında kamu düzenini de bozuyor. Halbuki yürümek yerine pekâlâ miting yapabilir. Niye yapmıyorsun? Tutturmuş adalet. Senin adaletle ne işin var? Biz partimizi bunun üzerine kurduk…” diyebiliyor…

Dahası “Üzerinde adalet yazan tişörtle yürümekle adalet gelmez. Yolu kapatarak o güzergâhı kullananları adeta isyan ettiriyorlar. O sıcakta saatlerce trafikte kalanlar var. Buna rağmen koruma altına alıyoruz. Kimler kimlerle yürüyor? PKK örgütünün arkasında olduğu siyasetçilerle bunlar omuz omuza yürüyorlar. Milletimiz tüm bunları görüyor, gerekli değerlendirmeyi yapar” diyerek küçümsemeye ve suçlamalara kalkışıyor.

Neden?

Çünkü korku var işin içinde…

Eğer millet, adalet arayışını yoğunlaştırırsa, günün birinde yok olan adalet, onlar içinde gerekli olacağından korkuyorlar.

Bakın; Avrupa Parlamentosu, Türkiye’nin üyeliği hakkındaki görüşmelerin dondurulmasına karar verdi.

Doğru bir karar mı?

Hayır değil…

Dondurmakla, sonra çözdürmekle ve git-geller ile bu iş yürümez. Ne var ki Türkiye olarak da “Avrupa’ya entegre olmak” amacıyla değil de gerçek demokrasiyi, insan haklarına saygıyı, bağımsız yargıyı, yani Kopenhag kriterleri denilen yapıyı ülkemiz ve milletimiz adına istemedikçe, o adımları atmadıkça da bir yere varılmaz.

Konu, Avrupa ile entegre olmak değil ki! Konu, milletin huzuru ve refahı ise ve bu kriterler de bunu sağlayacaksa, biz yapalım da Avrupa bize entegre olsun. Anlayış bu olmalı bence…

Bu anlamda Türkiye kararını eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Biz herkes için adalet istiyoruz. Avrupa Birliği ile ilişkilerin askıya alınması değil, daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım, bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye ile olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar” demiş.

E… Doğru da demiş…

Neyse, siz siz olun, yürümeyi ihmal etmeyin. Hem sağlık için yürüyün, hem de isteklerinizi ortaya koymak için yürüyün, her halde faydası vardır.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz