AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

AKŞENER, KAYSERİ’DE EKONOMİ POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BÜTÜN BAŞARILAR TÜRK MİLLETİ İÇİN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

BAŞARILI SPORCUYA 20 ALTIN

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

KIZILAY YÖNETİMİ MELİKGAZİ’DE

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ PERSONEL İFTARLARI DEVAM EDİYOR

ZÜLEYHANIN AŞKI…
  • ALİÖZKANLI
    • ALİ ÖZKANLI
    • aliozkanl@kayserihakimiyet2000.com
    • 5 Temmuz 2017 - 12:27:26

ZÜLEYHANIN AŞKI…

Züleyha yaşlanmıştı, gözleri de görmüyordu. Sokaklarda Yusuf (a.s) diye ağlayan Züleyha’ydı.Ne güzelliğinden ne şöhretinden ne de malından hiçbir şey kalmamıştı. Yusuf’un (a.s) derdi ile her şeyinden vazgeçmişti ve kim Yusuf’u gördüm derse onu hediyelere boğuyor, anlatmasını diliyordu. Evinde eski elbisesinden de başka bir şeyi yoktu. Bir süre sonra Mısır sokaklarından ses de kesilmişti ayak izleri de! Züleyha ne yiyor ne içiyordu. Durmadan inleyerek yıpratıyordu kendini. Harabeye dönen evinden çıkmıyordu artık.

Evinde çilenin ve aşk ıstırabının içinde boğulurken, buruşmuş cildine içlenerek ağlamaya başladı. Artık gözyaşlarının tuzu, yüzünü yakıyordu.Artık her gün belirli aralıklarla Yusuf’un (a.s) Rabbi ile buluşuyor, Yusuf’a (a.s) yakınlaşıyordu sanki. Geçen ağlamalı, yalvarmalı gecelere inat Züleyha artık ağlamayı kesmiş normal bir hayatın ve Rabbin’in mükemmelliğine varıyordu.

Züleyha için artık kötü günler bitmiş, çok sevdiği Yusuf’una kavuşmuştu. Rabbin lütfu ile gözleri açılmış, yaşlanan bedeni de gençleşmişti. Züleyha, gençleşen ellerine bakıp gülümsüyor ve bunun bir sebebinin olduğunu çok iyi biliyordu. Yavaş yavaş nar-ı aşk ’tan bahsetmemeye başladı. Artık belirli aralıklarla Yusuf’tan (a.s) gördüğü gibi secdeye varıp, saatlerce huzurdan kalkmıyordu.

Ve gerçek aşka adım adım yürüyen Züleyha, belirli aralıklarla süren Allah ile buluşma süresini uzatıyordu. Şimdi hangi aşka bulandığını iyi biliyordu Züleyha.Günler geçmişti ve Züleyha’nın evine bir haber düştü. Sanki duvarlar sevinçten ağlıyor, duyanlar şaşırıyordu. Evet, Yusuf o kadar süreden sonra Züleyha’yı görmek için mekâna geliyordu. Yusuf kapıdan içeri girdi. Yusuf titriyordu ve bir an derin nefes alarak iç kapıyı da açarak içeri girdi. Züleyha bir köşeye çekilmiş, örtüsünü yüzünü kapatır şekilde kapatmış, maneviyat içinde ilahi aşka bulanmış bir şekilde öylece duruyordu.Yusuf, Züleyha’ya yaklaştı ve seslendi. Ama ses yok. Sonra yere Züleyha’nın seviyesine çömelen Yusuf, Züleyha’nın örtüsünü kaldırdı ve derin bir iç çekerek ağlamaya başladı.

“Züleyha!” dedi ve kaldı Yusuf (a.s) .Züleyha, başını hafif kaldırarak;

“Yusuf sen mi geldin?” dedi. Yusuf’un (a.s) aşkından perişan olan Züleyha, Yusuf’un gelmesine sanki çok da sevinmemişti.Yusuf’un (a.s) gözlerinden akan gözyaşı, Züleyha’nın yenilenmiş ellerine döküldü ve bir anda ellerini hızla çeken Züleyha tedirgin oldu. Yusuf sakinleşti ve dedi ki:

“Ey Züleyha, Allah seni bana eş kıldı.” Züleyha uzun süre sessiz kaldı ve daha sonra şu cümleler döküldü ağzından:

“Seni görünce, yüreğime bir bıçak sapladım. Sonra ellerim kana bulandı, o ellerle sana geldim ama görmedin. Sonra sapladığım gibi çıkarmak da bana düştü. Ellerimdeki kanlar yüzüme oradan da kalbime bulaştı. Çok sevdim! O kadar sevdim ki! Sen her aklıma geldiğinde yüreğim karşında eğiliyordu”.Yusuf bu büyük aşkı duydukça Züleyha onda büyüyordu. Züleyha hıçkırıklara boğularak belki de kendinden başka kimsenin dahi bilmediği sözleri sessiz haykırışlarla Yusuf’un gözlerine bakarak söylemeye başladı. Züleyha dedi ki:

“Ey Yusuf, ben seni ararken Rabbimi buldum. Allah’ı tanıdıktan sonra senin aşkın, okyanusta bir damla bile değilmiş. Yemin olsun ki bu vakit sen olmasan da olur.”
Yusuf başını eğerek;
“Ey Rabbin kulu Züleyha, şimdi beni daha iyi anlayabiliyor musun değil mi?”
Züleyha’da Yusuf’a cevap olarak şöyle dedi:

“ Ey Rabbin Peygamberi Yusuf! Şimdi, gönlü büyük aşka düşen Züleyha’yı kabul ediyor musun?”

BENİ DE GÖTÜR

Rahmet bulutunu üstümüze ser
Yanık gönüldeki hasreti bitir
Daralan kalbime güzel muştu ver
Güller diyarına beni de götür.

Sıkı tut elimi, bırakma beni
Neşteri vurdular yaram çok yeni
İnan çok özledim gül yüzlü teni
Dostların yanına beni de götür.

Resulü Zişan’ı her zaman ansam
Gönüllerden taşan sevgiyle kansam
O yüce Rabbimin aşkıyla yansam
Kevser’in başına beni de götür.

Nurlanan şehirden muhabbet tüter
Şu fâni hayattan çektiğim yeter
Sizden ayrı kalmak ölümden beter
Mübarek Ravza’na beni de götür.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz