Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

112 EKİPLERİ VATANDAŞIN İMDADINA ERKEN YETİŞMEK İÇİN EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR 

Bu haber 28 Kasım 2018 - 13:43 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.
112 EKİPLERİ VATANDAŞIN İMDADINA ERKEN YETİŞMEK İÇİN EĞİTİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR 

Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından ambulans şoförlerine, ambulans sürüş teknikleri eğitimi verildi.
Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından düzenlenen eğitimde, ambulans şoförlerine trafikteki tehlikeli durumlardan nasıl kaçınılır, kullanılan araçlar nasıl park edilir, yağışlı havalarda araç kullanılırken nelere dikkat etmeleri gerektiği ve lastik değişimi gibi konularda bilgiler verildi.
Acil ve Afetler Sağlık Hizmetleri Birim Uzmanı Ali Altun, eğitimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Bugün eğitimimizin üçüncü günü ve uygulama kısmıdır. Eğitimimizde 1 koordinatör ve 6 eğitmen olmak üzere toplam 7 eğitmen ile eğitimimizi gerçekleştiriyoruz. Eğitimimizdeki hedef kitlemiz İl Ambulans Servisi Başhekimliğimizin 112’de çalışan ambulans sürücüleridir. Şuanda burada 11 paramedik, 8 ATT ve 3 tane de sürücü arkadaşımız olmak üzere 22 tane personelimize sürüş eğitimi vermekteyiz. Eğitimimiz 4 gün sürecek. İlk gün eğitim salonumuzda teorik olarak gerçekleştirildi. Geri kalan 3 günde de uygulamalı olarak gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu. (iha)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA