Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

112 EKİPLERİ YILBAŞINDA DA VATANDAŞIN YANINDA 

Bu haber 01 Ocak 2019 - 10:55 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.
112 EKİPLERİ YILBAŞINDA DA VATANDAŞIN YANINDA 

Kayseri’de 112 ekipleri yılbaşı gecesinde de zora düşen vatandaşların imdadına yetişmek için mesailerini sürdürüyor.
Kayseri’de yılbaşı gecesinde vatandaşlar yeni yıl coşkusu yaşarken, 112 ekipleri mesai başında. Komuta kontrol merkezinde vatandaşların ihbarlarını değerlendirerek en hızlı şekilde ambulans sevk eden ekipler, vatandaşların imdadına yetişmek için zamanla yarışıyor.
İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Ahmet Ceylan, 7 gün 24 saat esasına göre çalıştıklarını ve vatandaşların her zaman yanlarında olduklarını söyleyerek, “Yılbaşı dolayısıyla arkadaşlarımız komuta kontrol merkezinde görevlerinin başındalar. Vatandaşlarımızın herhangi bir şekilde sağlık sorunu olduğunda yerinde ve zamanında müdahale edebilmek için teyakkuz halinde bulunmak durumundalar. Kendiler özveriyle burada görev yapıyorlar. Vatandaşlarımızın da yeni yıllarını kutlarken kendilerinden bir tek ricamız var. Gereksiz yere 112’yi arayarak meşgul etmemeleridir. Çünkü yapmış oldukları meşguliyetler kendilerine olumsuz olarak dönecek sonuçlara sebep olmaktadır. Yaklaşık olarak 4 bin civarında çağrıyı gelmektedir. Bu çağrıların yaklaşık 2 bin kadarı da gereksiz yere aramalardan oluşmaktadır. Vatandaşlarımızı gereksiz arama konusunda duyarlı olmaya ve gereksiz aramamaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı. (iha)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA